Dodaj swoją firmę
Administratorem danych jest Eniro Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Postępu 14A. Dane osobowe zbierane są w celu prowadzenia bazy danych Panorama Firm, a także w celach związanych z marketingiem bezpośrednim własnych produktów i usług (w tym przedstawiania ofert przez telefon), a także przesyłania informacji handlowych na adres e-mail oraz udostępniania ich innym podmiotom współpracującym z Eniro na podstawie zawieranych umów. Każda osoba ma prawo wglądu w swoje dane osobowe oraz możliwość ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne.
Dziękujemy za zgłoszenie.
Zamknij
Drukuj Udostępnij
Elanstil S.C. Grzegorz P. Auerbach Sebastian G. Auerbach w Panoramie Firm

Opis działalności

Wieloletnia już obecność w branży, a co za tym idzie zdobyte doświadczenie wykorzystywane jest przez nas, na co dzień w perfekcyjnej obsłudze wszystkich naszych Klientów w ilościach podstawowych, poczynając od 25 kg każdego tworzywa poprzez dostawy kilku i kilkunastotonowe po całosamochodowe.

O nas

Rozpoczęcie działalności firmy to marzec 1989 roku – początkowo w branży konfekcyjnej. Dwa lata później, w roku 1991 podpisaliśmy odpowiednie umowy z Zakładami Włókien Chemicznych STILON w Gorzowie Wielkopolskim, rozpoczynając w ten sposób prowadzoną po dziś dzień działalność przedstawicielsko - dystrybucyjną. W zakres naszej oferty wchodziły produkowane przez nich półprodukty poliamidowe w postaci włókien ciętych, przędz technicznych i tekstylnych, monofilamentów (żyłek) oraz granulatów konstrukcyjnych. Od roku 1997, „Stilon” wszedł w struktury potężnego międzynarodowego koncernu RHONE POULENC, a następnie RHODIA, co dodatkowo otworzyło nam drogę do importu z innych ich zakładów Europy, Francji, Włoch, Szwajcarii, Słowacji, Niemiec i Łotwy.

W roku 1996 rozszerzyliśmy naszą paletę ofertową w analogiczne półprodukty w postaci włókien ciętych oraz przędz tekstylnych i technicznych, tym razem na bazie poliestru, produkowanych przez Zakłady Włókien Chemicznych ELANA w Toruniu.

Z uwagi na spadek w naszym kraju tak rangi jak i potencjału przemysłu tekstylnego, nasza działalność w głównej mierze skupiła się jakiś czas temu i trwa to po dziś, na ofertach składanych przetwórcom tworzyw sztucznych.

Od 2007 r. weszliśmy w struktury amerykańskiej firmy dystrybucyjnej ASHLAND, mającej swoje oddziały we wszystkich krajach Europy, a zajmującej się dystrybucją niemalże wszystkich rodzajów tworzyw sztucznych, produkowanych przez wiodących światowych producentów. Dzięki współpracy z firmą ASHLAND jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu po konkurencyjnych cenach i czasie tworzywa konstrukcyjne, tworzywa masowe oraz kompozycje polimerowe. W naszej ofercie posiadamy także wsparcie w postaci technicznej - w naszym zespole pracuje wysoko wykwalifikowana absolwentka Wydziału Chemii na Politechnice Śląskiej ze specjalizacją Polimery i Tworzywa Sztuczne. Nasi najsolidniejsi kontrahenci mają zapewnione utrzymanie długoterminowych, bezpiecznych dla nich zapasów materiałowych.


Marki i specjalizacje

Tworzywa sztuczne, Przędze, Żyłki monofile – sprzedaż, przetwórstwo, dystrybucja.

Produkty i usługi

- W ramach tworzyw konstrukcyjnych oferujemy:
* Poliamidy
* Poliwęglany
* POM
* PC / ABS
* PBT

- W ramach produktu poliolefiny oferujemy:
• Polietylen
* HDPE - wtrysk, wytłaczanie, wytłaczanie + rozdmuch
* LDPE
* LLDPE
• Polipropylen
* HOMOPOLIMERY
* KOPOLIMERY
* RANDOM -KOPOLIMERY

- W zakresie tworzyw na bazie styrenu proponujemy:
* HIPS
* GPPS
* ABS
* SAN

- Oferta na przędze techniczne zawiera:
* PA66 235/34 nat
* PA66 470/68 nat
* PA6 940/140 nat
* PA6 1440/210 nat
* PA6 1880/280 nat
* PA6 940 kolory

-Oferta na przędze poliestrowe / przędze polyester zawiera:
* PES 150/48
* PES 150/48 x 2 biała
* PES 300/72
* PES 300/96
* PES 300/78
* PES TWY 530/128/95Z biała

- W zakresie żyłek oferujemy:
* Żyłka PA6 0,16 mm
* Żyłka PA6 0,20 mm
* Żyłka PA6 0,25 mm
* Żyłka PA6 0,25 mm czarna
* Żyłka PA6 0,30 mm
* Żyłka PA6 0,40 mm
* Żyłka PA6 0,45 mm
* Żyłka PA6 0,70 mm
* Żyłka PES 0,38x0,99 mm zielona
* Żyłka PES 0,30 mm
* Żyłka PP 0,30 mm

Dostępne również inne średnice oraz kolory

Opinie

0/1000
Oceń nas

Czy polecisz serwis Panorama Firm znajomemu?

Na pewno nie polecę Zdecydowanie polecę
Dziękujemy za Twoją opinię.
Zamknij