Galerie zdjęć

Opis działalności

Uzdrowisko Kraków-Swoszowice oferuje szeroką gamę usług leczniczych i wypoczynkowych. Jego położenie w zabytkowym Parku Zdrojowym w pd–wsch części Krakowa doskonale sprzyja wypoczynkowi.

Marki i specjalizacje

* Zabiegi: (kąpiele siarczkowe, zabiegi borowinowe, masaże, kinezyterapia, hydroterapia, fizykoterapia, krenoterapia, terapia chłodząca)

* Pobyty (turnusy rehabilitacyjne, turnusy sanatoryjne pełnopłatne, wczasy dla seniora)

* Leczenie ambulatoryjne (pakiety rehabilitacyjne, pakiety dla chorych na łuszczycę, pakiet na osteoporozę, Pakiet "Siarczkowe S.O.S. dla kręgosłupa)

* Konsultacje specjalistyczne

* Konsultacje dietetyczne

Produkty i usługi

Uzdrowisko Swoszowice - to malownicza oaza zieleni w południowo-wschodniej części Krakowa, obejmująca zabytkowy park zdrojowy, tereny leśne oraz zielony pas rzeki Wilgi, które są idealnym miejscem rekreacji i wypoczynku. Do dyspozycji naszych gości oddajemy dwa obiekty sanatoryjne – willę Szwajcarkę z 1868 r. i Główny Dom Zdrojowy z 1811 r. z Zakładem Przyrodoleczniczym. Park Zdrojowy wraz z obiektami uzdrowiskowymi wpisany jest na listę zabytków Krakowa. Komunikacją miejską można dotrzeć do miasta – z jego licznymi atrakcjami rozrywkowymi i kulturalnymi, z wyjątkowymi miejscami kultu religijnego i zabytkami.

Oferujemy leczenie w ramach NFZ oraz turnusy sanatoryjne i rehabilitacyjne pełnopłatne. Ponadto świadczymy także usługi ambulatoryjne.

W oparciu o posiadane zasoby naturalne – w szczególności unikatowe wody siarkowe - specjalizujemy się w leczeniu i profilaktyce schorzeń:

- reumatologicznych
- pourazowych narządu ruchu
- pooperacyjnych narządu ruchu
- wybranych neurologicznych
- wszystkie postacie gośćca łuszczycowego.

Podstawowymi zabiegami bodźcowymi wykonywanymi na bazie wód siarczkowych oraz peloidów są:

- kąpiele siarczkowe
- zabiegi borowinowe – (okłady, kąpiele, zawijania)

Dla osiągnięcia pełnego efektu leczniczego stosuje się także zabiegi uzupełniające z zakresu: hydroterapii, fizykoterapii, kinezyterapii i masażu.

Efektem terapii uzdrowiskowej jest złagodzenie bólu, usprawnienie stawów, zahamowanie stanów chorobowych. Skuteczność leczenia jest wysok