Kancelaria Adwokacka Adwokat Dr Mariusz Olężałek

Obrona w sprawach karnych, karno-skarbowych i w sprawach o wykroczenia

Adwokaci
ul. Sterlinga 27/29/806, 90-212 Łódź Śródmieście, łódzkie
Poniedziałek 10:00 - 21:00
Wtorek 10:00 - 21:00
Środa 10:00 - 21:00
Czwartek 10:00 - 21:00
Piątek 10:00 - 21:00
Sobota 10:00 - 21:00
Niedziela 10:00 - 21:00
(42 opinie) napisz opinię
Kancelaria Adwokacka Adwokat Dr Mariusz Olężałek

Informacje

O nas
Adwokat Mariusz Olężałek jest doktorem nauk prawnych (o podwójnej specjalności-prawo karne i postępowanie karne), Dziekanem Prawa i Administracji na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, w latach 2018-2019 Prorektorem ds. Kształcenia na ww. Uczelni. Jest laureatem nagrody specjalnej w konkursie "Rising Stars Prawnicy-liderzy jutra 2018", organizowanego przez Wolters Kluwer i Dziennik Gazetę Prawną. Prowadzi także zajęcia w ramach szkoleń dla aplikantów adwokackich przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Łodzi.

Specjalista z zakresu prawa karnego wewnętrznego i międzynarodowego, prawa karnego procesowego oraz materialnego i procesowego prawa o wykroczeniach, a także zagadnień prawa karnego skarbowego związanych z zasadami odpowiedzialności za tzw. przestępstwa skarbowe, jak również praw człowieka i organizacji oraz zasad funkcjonowania krajowych i pozakrajowych organów ochrony prawnej oraz korporacji.

Jest autorem m.in. "Metodyki pracy adwokata i radcy prawnego w sprawach przestępstw oraz wykroczeń drogowych", która na ponad 800 stronach zawiera praktyczne wskazówki karnoprawne, procesowe i kryminalistyczne dotyczące wypadków oraz kolizji komunikacyjnych, prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, a także kompleksowe omówienie problematyki zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym (szerzej na jej temat-zob.: https://www.ksiegarnia.beck.pl/16797-metodyka-pracy-adwokata-i-radcy-prawnego-w-sprawach-przestepstw-oraz-wykroczen-drogowych-mariusz-olezalek).

Praktyką prawniczą zajmuje się od 2008 r. Ukończył Kurs Podstawowy z zakresu mediacji, szkolenie z zakresu psychologicznych aspektów kontaktów interpersonalnych, szkolenie świadomościowe o niepełnosprawności dla Kadry Uczelni Wyższych oraz odbył szkolenie z aktywnych metod nauczania. Uczestnik ponad 45 konferencji naukowych (polskich i międzynarodowych). Członek m.in. Towarzystwa Naukowego Prawa Karnego działającego przy Instytucie Nauk Prawnych PAN.
Opis działalności
Kancelaria Adwokacka Adwokata doktora Mariusza Olężałka świadczy usługi związane z szeroko rozumianym prawem karnym (prawem karnym materialnym, prawem karnym międzynarodowym i postępowaniem w sprawach karnych ze stosunków międzynarodowych, prawem karnym skarbowym, prawem wykroczeń, prawem karnym wykonawczym), cywilnym, spadkowym, rodzinnym i opiekuńczym oraz z zakresu prawa autorskiego, prasowego i prawa pracy, a także z zadośćuczynieniem i odszkodowaniem dla represjonowanych z okresu PRL.
Produkty i usługi
Adwokat Mariusz Olężałek specjalizuje się również w sporządzaniu opinii prawnych. Kancelaria świadczy także całodobową pomoc w przypadku zatrzymania lub tymczasowego aresztowania.

To co wyróżnia Kancelarię Adwokata doktora Mariusza Olężałka to:

• wyjazdy do klientów w całej Polsce;
• dostępność od poniedziałku do soboty w godz. 10:00-21:00, a także możliwość spotkania w niedziele;
• w sytuacji zatrzymania lub tymczasowego aresztowania - całodobowy telefon alarmowy do Kancelarii i szybki dojazd na czynności - nie tylko w województwie łódzkim, ale również w całej Polsce (w szczególności Łódź, Warszawa, Poznań, Kraków, Wrocław, Częstochowa);
• ogromna wiedza z zakresu prawa i procesu karnego (w tym prawa karnego skarbowego oraz prawa wykroczeń, a także prawa karnego wykonawczego) - w szczególności odnośnie do wypadków drogowych i prowadzenia pojazdów po alkoholu, pomoc przy zatrzymaniach, aresztowaniach, uchylaniu tymczasowego aresztowania, przestępstwach narkotykowych i zorganizowanych grupach przestępczych;
• reprezentowanie praw pokrzywdzonych przez sprawcę przestępstwa;
• pomoc skazanym w skróceniu pobytu w zakładzie karnym;
• pomoc w uzyskaniu przerwy w wykonywaniu kary;
• pomoc w odroczeniu wykonania kary;
• liczne publikacje na temat prawa karnego i procesu karnego.

Więcej informacji dotyczących kancelarii Mariusza Olężałka znajduje się na stronie internetowej.
Marki i specjalizacje
Sporządzanie pism procesowych, udzielanie porad prawnych, reprezentowanie klientów w rozprawach i posiedzeniach sądowych, a także przed organami ścigania (jak np. w prokuraturze czy w CBŚ) oraz innymi instytucjami.
Zasięg działania
Nasza firma świadczy usługi m.in. w wymienionych powiatach:

Opinie

(42 opinie) napisz opinię
E
Ernest45
pan mecenas uratował mi życie, dosłownie, nie wyobrażam sobie co stałoby się gdyby nie on, nie poradziłbym sobie w więzieniu, po stokroć dziękuję za prowadzenie sprawy
P
Patryk
Adwokat, któremu można zaufać. Dziękuję za pomoc mecenasie!
S
Slawomir
Nie będę się rozpisywał, po prostu napiszę, że to prawnik cudotwórca. Dziękuję po stokroć Panie Mariuszu!!!!
R
S
Radosław St
Polecam usługi tej kancelarii. Adwokat bardzo mi pomógł, kiedy popadłem w kłopoty z prawem. Zostałem zatrzymany i następnie tymczasowo aresztowany, a przez ten czas mecenas mnie reprezentował i doprowadził do uchylenia aresztu. Następnie pomagał mi w sądzie i doprowadził do uniewinnienia, za co bardzo dziękuję!
R
Radoslllaw
Zdecydowanie 5 gwiazdek dla mecenasa. Ma ogromna wiedzę z prawa karnego. Pomógł mi po wypadku drogowym, który spowodowałem. Cieszę się, że zdecydowałem się właśnie na tego prawnika.
G
Grzegorczyk
5 gwiazdek to mało. Pan mecenas jest świetny! Tak poprowadził sprawę że wyszło nawet lepiej niż przypuszczałem. Ostro walczy o swoich klientów. Naprawde polecam!
R
Robcio
Polecam pana mecenasa! Ma ogromną wiedzę z zakresu prawa karnego. Pomógł mi w sprawie karnej dotyczącej prowadzenia po pojazdu po alkoholu i spowodowaniu wypadku. Udało mi się dzięki niemu uzyskać mniejszą karę, za co serdecznie dziękuję.
A
B
Arkadiusz Boszko
Skuteczny, zaangażowany karnista za rozsądne honorarium. Kto potrzebuje pomocy prawnej pod tym kątem, lepiej w łodzi trafić nie może.
M
MazowieckiN
Zdecydowanie polecam, to najlepszy prawnik z jakim kiedykolwiek miałem do czynienia! Prawdziwy cudotwórca!!!!
K
ktrnbtt33
Dziękuję za korzystne poprowadzenie strategii, w taki sposób, że sprawa karna nie została umorzona dzięki czemu oprawca się nie wywinął i poniesie konsekwencje za swoje czyny, a ja będę mógł domagać się zadośćuczynienia.
M
Marcin
Świetny adwokat - wymagający i cierpliwy, jednak efekty końcowe są zadowalające.
M
Miłosz
Niezwykle skuteczny karnista z szeroką wiedzą o przepisach prawa, zaangażowany, uczestniczący osobiście we wszystkich rozprawach. Do tego cennik też ma całkiem rozsądny, w sam raz dla wszystkich, którzy potrzebują pomocy z zakresu prawa karnego w Łodzi.
M
Marzena
Ogromna wiedza z prawa karnego. Pan Olężałek to naprawdę świetny prawnik. Jak macie trudną sprawę to on na pewno sobie z nią poradzi.
E
W
Edward Waniszing
Załatwił kuzynowi nadzwyczajne złagodzenie kary, choć sprawa wydawała się beznadziejna, tłumaczę to sobie tym, że widać ma opanowane wszystkie możliwe sztuczki adwokackie. Co więcej, na wszystkich postępowaniach i rozprawach był osobiście, nie wysyłał aplikantów, widać było zaangażowanie z jego strony.
M
Marzena
Polecam!Pan Mariusz pomógł mojemu bratu, który został skazany skrócić pobyt w zakładzie. Jesteśmy wszyscy mu bardzo wdzięczni.
F
Franek
Szczerze polecam wszystkim, którzy muszą walczyć z ubezpieczycielem o swoje prawa. Pan mecenas rzeczowo przedstawił mi moją sytuację i możliwe rozwiązania. Specjalista z ogromną wiedzą i do tego z bardzo dużą empatią.
P
Pola
Moja sprawa wymagała sporego zaangażowania i doświadczenia. Pan Olężałek zajął się tematem bardzo profesjonalnie i dzięki niemu sprawę mam już za sobą.
P
Patryk
Pan mecenas jest osobą rzetelną i skłonną do pomocy. Bez problemu udało mi się z nim skontaktować, mimo późnej pory. W trakcie procesu na bieżąco informował mnie, na jakim etapie jest sprawa. Z ręką na sercu mogę polecić.
R
Robert
Zgłosiłem się do pana mecenasa, ponieważ zostałem oskarżony o molestowanie jednej z moich pracownic. Pan Olężałek szybko zamknął sprawę i pomógł mi wywalczyć odszkodowanie za bezpodstawne oskarżenia. Bardzo kompetentny, rzetelny człowiek z ogromną wiedzą i doświadczeniem.
S
Sandra
prawdziwy specjalista od prawa karnego. Działa szybko i skutecznie. Zwróciliśmy się do Adwokata w pilnej i skomplikowanej sprawie i od razu nam pomógł
L
Lucy
Doświadczony adwokat w sprawach karnych. MA ogromną wiedzę i chęć pomagania - nie patrzy z góry, przez cały czas byłz nim kontakt. Sprawa zakończyła się pomyślnie dla nas, ale to dzięki wiedzy i zaangażowaniu adwokata.
M
Matylda
Stopień naukowy pana Mecenasa idzie w parze zarówno z jego wiedzą, jak i kulturą osobistą. Pan Mecenas prowadził sprawę mojego syna. Bardzo kompetentny człowiek. Dzięki jego ogromnej wiedzy i doświadczeniu w prowadzeniu spraw karnych, postępowanie zakończyło się pomyślnym dla nas wyrokiem.
M
Maciej
Polecam Pana Mariusza Olężałka. Na poaczątku roku prowadził sprawe karną mojego pasierba, który popadł w konflikt z prawem nie ze swojej winy. Skutecznośc Pana mecenasa spowodowała, że w bardzo krótkim czasie udowodnił przed sądem niewinnosc. Jestem pod wrażeniem skuteczności metod stosowanych w sprawie.
S
Sandra
Profesjonalne podejście do sprawy. Adwokat przykłada się do sprawy, ma wiedzę. Polecam, bo bardzo mi pomógł w sprawie, któa wymagała doświadczenia i szybkigo działania.
M
Misztal
Teraz juz wiem ,ze jak adwokat z Łodzi to tylko dr. Mariusz Olężałek . Z jego pomocą rozprawiliśmy się z kwestią represji dziadka jeszcze z czasów komunistycznej Polski Sprawiedliwosci stalo sie zadość, dziekujemy!
K
kondratowy
Jestem wdzięczny za pomoc przy niekorzystnej dla mnie sprawie. Udało się załatwić łagodniejszy wyrok i gdyby nie pomoc mecenasa byłoby naprawdę źle. Dziękuję
P
perla
Adwokat angażuje się bardzo w sprawę. Nie unika kontaktu, odpowiada na pytania. Zna się na rzeczy, widać że ma doświadczenie. Sprawa zakończyła się dobrze, jestem bardzo wdzięczna za zaangażowanie i pomoc
K
kawa
polecam Adwokata. Zajął się sprawę mojego taty w walce o zadośćuczynienie za represjonowanie w czasach PRL. Podszedł do sprawy bardzo profesjonalnie, szybko działał, widać było po nim doświadczenie. Udało się wywalczyć bardzo dużą sumę i to jest ogroman zasługa Adwokata.
U
ula
Doświadczony adwokat. Podjął się w mojej rodzinie obrony w postępowaniu dyscyplinarnym nauczyciela. Przez cały czas sprawy byłz nim świetny kontakt, zaangażował się w sprawę i l=mogliśmy liczyć na jego wsparcie i fachową wiedzę.
K
Krzysztof
Serdecznie polecam Pana Mecenasa. Prowadził proces mojego syna i uratował go przed więzieniem obalając argumenty prokuratora i udowadniając, że to nie on jest sprawcą. Dodam, że syn oskarżony był o pobicie ze skutkiem zagrażającym życiu. Polecam!
G
Gregor
Adwokat wywarl na nie niesamowicie dobre wrazenie - zna sie na rzeczy. Bardzo kompetentny czlowiek i chetnie pomaga w razie potrzeby.
S
sendra
profesjonalny Adwokat a przy tym bardzo kontaktowy i z sercem na dłoni. Mieliśmy w rodzinie niecikeawą sprawę, młodszy brat nawiwijał. Potrzebowaliśmy specjalistę z prawa karnego i Adwokat od razu zajął ię sprawą i poprowadził ją do końca
K
KarolT
Nie trudno bylo skontaktowac się z dr Mariuszem Olężałkiem co idzien a wilki plus bo bardzo zalezalo mi na szybkim rozstrzygnieciu sprawy z zakresu prawa karnego. Pan Mariusz wykazal sie niesamowitą znajomsocią prawa- czlowiek bardzo wszechstronny jak i przyjacielsko nastawiony do ludzi , traktuje wszystkich na rowni ze sobą. Polecam!
A
adis
dyspozycyjny i bardzo komunikatywny Adwokat. Szybko przyjechał z Łodzi do nas do Poznania, kiedy zadzowniliśmy i poprosiliśmy o pomoc. Szybko i skutecznie pomógł przy zatrzyamniu bliskiej nam osoby. Przez cały okres sprawy był z Adwokatem świetny kontakt, widać było, że ma dużo doświadczenie
K
Krzysztof
Ze swojej strony mogę polecić Pana Mecenasa (z Łodzi), który specjalizuje się właśnie w prawie karnym. Jakiś czas temu skutecznie wybronił mojego kolegę, który prowadził samochód w stanie nietrzeżwym. Groził mu wysoki wyrok, bo osoba biorąca udział w wypadku poważnie ucierpiała i w sumie do końca życia będzie już kaleką :(. Ale kolega dostał wyrok w zawieszeniu - rok pozbawienia wolności, a prawo jazdy odebrano mu tylko na prawdę na najniższy możliwy okres
B
borek
skuteczny i doświadczony Adwokat. Przyjechał do mnie w ekspresowym tempie z Łodzi do Warszawy by szybko pomóc. Przez cał czas miałem z nim bardoz dobry kontakt, wszystko mi tłumaczył krok po kroku. Od pierwszego spotkania widziałem, że ma wiedzę i też jego stopień naukowy dużo mówi o jego wiedzy. Polecam i dziękuję !
A
ancymonekk
Mecenas sprawę załatwił już na etapie postępowania przygotowawczego, a mogło się to dla mnie skończyć dużo gorzej. Najlepszy adwokat w mieście. Polecam!
G
Grzegorz
Świetny fachowiec polecam
Z
K
Zadowolony klient
Polecam serdecznie. Bardzo skuteczny i konkretny.
M
młodybumber
Konkretny i rzetelny specjalista. Załatwił mi umorzenie w sprawie posiadania niewielkiej ilości co mogło się jednak dużo gorzej dla mnie skończyć... Dozgonna wdzięczność dla Pana!
A
Anna
Bardzo skuteczny. Ma dobrą opinię w środowisku.
R
Robert
Serdecznie polecam Pana mecenasa. Bardzo rzetelny czlowiek.

Słowa kluczowe