Kancelaria Adwokacka Adwokat Dr Mariusz Olężałek

Kompleksowa pomoc w sprawach karnych, cywilnych i w zakresie prawa pracy

Radcy prawni
ul. Sterlinga 27/29/806, 90-212 Łódź Śródmieście, łódzkie
(1 opinia) napisz opinię
Kancelaria Adwokacka Adwokat Dr Mariusz Olężałek

Informacje

Opis działalności
Dr Mariusz Olężałek to adwokat prowadzący kancelarię prawniczą w Łodzi. Praktykę adwokacką prowadzi od 2008 roku, specjalizując się w prawie karnym i postępowaniach karnych. Jest Dziekanem Prawa i Administracji na AHE w Łodzi, w latach 2018-2019 Prorektorem ds. Kształcenia na ww. Uczelni. prawo i administracja na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Adwokat jest również autorem wielu publikacji naukowych oraz laureatem nagrody specjalnej w konkursie „Rising Stars Prawnicy–liderzy jutra 2018". Organizatorami konkursu były wydawnictwo Wolters Kluwer i Dziennik Gazeta Prawna.
Produkty i usługi
Dr Mariusz Olężałek udziela porad prawnych oraz reprezentuje klientów na każdym etapie postępowania, w tym przed organami ścigania oraz przed sądami wszystkich instancji. Zapewnia utrzymanie powierzonych informacji w tajemnicy, dotrzymywanie terminów i przygotowywanie pism procesowych. W przypadku spraw karnych adwokat pomaga podejrzanym i oskarżonym oraz może reprezentować osoby poszkodowane, czyli oskarżycieli posiłkowych i prywatnych. Ma doświadczenie w reprezentowaniu osób tymczasowo aresztowanych oraz pomaga w sprawach związanych z prawem karnym międzynarodowym. Może np. zająć się pomocą w kwestii ekstradycji i Europejskiego Nakazu Aresztowania. Prawnik zajmuje się też sprawami o wykroczenia, w tym mandaty i sprawami karno-skarbowymi.

Oferta pomocy prawnej, jakiej udziela adwokat Mariusz Olężałek, obejmuje również prawo cywilne, rodzinne i opiekuńcze, w tym:
-sprawy spadkowe,
-prawo autorskie,
-prawo mediów.
-prawo prasowe,
-rozwody,
-separacje,
-alimenty.

Adwokat podejmuje się też reprezentowania klientów w sprawach dotyczących opieki nad dziećmi i podziału majątku.

Prawnik pomaga ponadto represjonowanym w czasie PRL uzyskać zadośćuczynienia lub odszkodowania oraz reprezentuje pracowników i pracodawców w sprawach z zakresu prawa pracy.

Wymienione informacje to nie wszystko, czego można się dowiedzieć o kancelarii adwokackiej prowadzonej przez dr Mariusza Olężałka. Po więcej najlepiej wejść na stronę internetową. Kontaktować można się za pośrednictwem poczty e-mailowej albo telefonicznie.
Zasięg działania
Nasza firma świadczy usługi m.in. w wymienionych powiatach:

Opinie

(1 opinia) napisz opinię
K
Krzysztof
Serdecznie polecam usługi Pana Mecenasa - byliśmy w patowej sytuacji związanej z oskarżeniami związanymi ze sprawą narkotykową i zorganizowaną grupą przestępczą. Sprawa beznadziejna na samym starcie- jednak niesamowita skuteczność Pana Mecenasa sprawiła, że sąd nie zastosował do mnie i kolegi tymczasowego aresztowania, a w stosunku to innych osób których nie reprezentował- już tak.

Słowa kluczowe