"Jasne Błonia" Sp. z o.o. Klinika Okulistyczna

Misją szpitala „Jasne Błonia” jest przywracanie pacjentom wzroku,

Okuliści
ul. Rojna 90, 91-134 Łódź Bałuty, łódzkie
poniedziałek 08:00 - 18:00
wtorek 08:00 - 18:00
środa 08:00 - 18:00
czwartek 08:00 - 18:00
piątek 08:00 - 18:00
sobota Zamknięte
niedziela Zamknięte
Jak postrzegasz tę firmę? Oceń

Kontakt

Telefon
(42) 611 04 04
Klinika
426110404
Przychodnia
426124224
426110505
jasneblonia@interia.pl
Adres korespondencyjny
ul. Rojna 90, 91-134 Łódź Bałuty, łódzkie

Informacje

O nas
Posiadamy certyfikat ISO 9001:2008: Kompleksowe usługi w zakresie leczenia chorób oczu. Prowadzimy szkolenia dla lekarzy w zakresie diagnostyki i leczenia chorób oczu.

Klinika Okulistyczna „Jasne Błonia” dysponuje najnowszym sprzętem do przeprowadzania operacji. Obecnie wyposażona jest w kombajn okulistyczny OS 3 firmy Oertli, aparat Accurus firmy Alcon, najnowszej generacji, jedyny w Polsce, mikroskop operacyjny Topcon OMS 800, wyposażony w system OFFISS, umożliwiający wykonywanie chirurgii bimanualnej w tylnym odcinku oka bez użycia światłowodowego oświetlenia. Oprócz systemu soczewek nagałkowych wykorzystujemy również standardowo system BIOM firmy Oculus.

Aby zapewnić najwyższy poziom naszych usług, wykorzystujemy również endolaser, krioaplikator oraz aparat do znieczulania Fabius firmy Dräger. W 2008 roku zakupiliśmy najnowszy aparat do wykonywania badań angiograficznych i OCT, Spectralis®HRA+OCT firmy Heidelberg Engineering. Nasza klinika wyposażona jest także w sprzęt audiowizualny najnowszej generacji, który umożliwia rejestrowanie przeprowadzanych operacji oraz późniejsze prezentowanie nagrań na kongresach i konferencjach.

Przy klinice działa nowoczesna poradnia, wyposażona w laser diodowy do zabiegów siatkówkowych oraz neodymowy–YAG laser, dzięki czemu oferuje ona usługi stojące na najwyższym poziomie. Od czasu utworzenia poradni przeprowadziliśmy już ponad 5000 zabiegów laserowych. Pełna diagnostyka schorzeń siatkówki możliwa jest dzięki cyfrowej angiografii firmy Topcon oraz najnowocześniejszej Optycznej Koherentnej Tomografii firmy Zeiss.

Bardzo ważną sferą działalności naszej klinikijest działalność naukowa. Nasi lekarze są członkami Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, EVRS, AAO, ESCRS, ASRS, DGII, DOG oraz Retinologische Geselschaft. Bierzemy udział w dorocznych kongresach i konferencjach organizowanych przez te towarzystwa. Nasza klinika zorganizowała cztery Sympozja Szklistkowo–Siatkówkowe (w 2003, 2005, 2007 i 2010 roku).
Opis działalności
Klinika powstała na wzór podobnych prywatnych ośrodków w Niemczech, Francji i USA. Naszym głównym celem było utworzenie najnowocześniejszego centrum chirurgii szklistkowo–siatkówkowej w Polsce.
Produkty i usługi
OPERACJE OKULISTYCZNE
Witrektomia w przebiegu m. in.:
- skomplikowanego odwarstwienia siatkówki,
- wylewu krwi do ciała szklistego,
- otworu w plamce – technika odwróconego płatka opracowana przez Profesora Jerzego Nawrockiego,
- niepełnościennych otworów w plamce,
- zespół trakcji szklistkowo-plamkowych,
- powikłań w przebiegu cukrzycy – cukrzycowy obrzęk plamki,
- zakrzepów – obrzęk plamki,
- zespołu pomarszczenia plamki (błona nasiatkówkowa),
- podwichniętych lub zwichniętych soczewek

Leczenie operacyjne i zabiegi:
- leczenie operacyjne zaćmy metodą fakoemulsyfikacji,
- zabiegi przeciwjaskrowe,
- operacje powiek – wszystkie zabiegi wykonywane są w mikroskopie operacyjnym, za pomocą najnowszych technik,
- operacje skrzydlika – nowoczesną metodą PERFECT

Iniekcje doszklistkowe:
- iniekcje w przebiegu zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD) – pełen zakres leków (terapia anty-VEGF, triamcinolone, Ozurdex, Eyelea); prowadzimy terapię indywidualizowaną do potrzeb pacjenta,
- iniekcje w przebiegu obrzęku plamki z powodu: cukrzycy, zakrzepu, stan po zapaleniach błony naczyniowej, zespół Irvine’a-Gassa (stan po operacji zaćmy) – pełen zakres leków (terapia anty-VEGF, triamcinolone, Ozurdex, Eyelea); prowadzimy terapię indywidualizowaną do potrzeb pacjenta.

Zabiegi laserowe:
- laserokoagulacja siatkówki,
- YAG – kapsulotomia, irydektomia.

BADANIA DIAGNOSTYCZNE
- SOCT,
- SOCT jaskrowe,
- EDI-SOCT – SOCT zwiększonej głębokości,
- USG w projekcji A i B
- badanie ostrości wzroku,
- pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego metodą bezdotykową i metodą Pascala,
- pomiar grubości rogówki – pachymetria,
- badanie odcinka przedniego przy pomocy lampy szczelinowej typu Haag-Streit,
- badanie tylnego odcinka oka za pomocą soczewki Volk i wziernika Fisona,
- badanie wady wzroku: autokeratorefraktometr,
- diagnostyka w zakresie schorzeń przedniego i tylnego odcinka gałki ocznej, ze szczególnym uwzględnieniem schorzeń siatkówki i nerwu wzrokowego,
- komputerowe badanie pola widzenia.
Marki i specjalizacje
Usługi w zakresie leczenia chorób oka.
Zasięg działania
Nasza firma świadczy usługi m.in. na obszarze wymienionych miejscowości:
Łódź, Zgierz, Piotrków Trybunalski, Sieradz, Brzeziny, Kutno, Pabianice

Opinie

Jak postrzegasz tę firmę? Oceń
M
M.Pawełek.
2017-04-14 09:01:18
Najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych zasyłam. Przeszedłem trzy zabiegi w klinice. Chce się żyć. Dziękuję.
D
G
Danuta Grott-Dojlidko
2015-04-07 13:40:20
Byłam operowana w klinice w maju i wrześniu 2014r. przez dr Ciesieckiego. Zarazem doktor jak i doktor anestezjolog to ludzie, którzy znaleźli się w odpowiednim czasie i w odpowiednim miejscu. Można nazwać ich wirtuozami w swoim fachu. Miałam zastrzeżenia do niektórych pań pielęgniarek, które chyba się zapomniały, ponieważ podnosiły głos i nie za bardzo były zainteresowane pacjentami.
J
T
Jolanta Tynenska
2015-01-12 08:21:49
DR Sławomir Cisiecki - artysta witrektomii!!!! Cierpliwy, empatyczny, no jednym słowem wspaniały lekarz i człowiek. Gratuluję Klinice takiego specjalisty. Jolanta Tynenska
P
Podpis...
2015-01-12 08:20:24
DR Sławomir Cisiecki - artysta witrektomii!!!! Cierpliwy, empatyczny, no jednym słowem wspaniały lekarz i człowiek. Gratuluję Klinice takiego specjalisty. Jolanta Tynenska