Enkev Polska S.A.

Firma Enkev otrzymała prestiżowy certyfikat „Solidna Firma 2015”.

Materiały tapicerskie
ul. Traktorowa 139, 91-203 Łódź Bałuty, łódzkie
poniedziałek 08:00 - 16:00
wtorek 08:00 - 16:00
środa 08:00 - 16:00
czwartek 08:00 - 16:00
piątek 08:00 - 16:00
sobota Zamknięte
niedziela Zamknięte
Jak postrzegasz tę firmę? Oceń

Kontakt

Telefon
(42) 671 87 01
Adres korespondencyjny
ul. Traktorowa 139, 91-203 Łódź Bałuty, łódzkie

Informacje

Opis działalności
Enkev Siła natury. Włókna naturalne, lateks naturalny. Najwyższa jakość. Zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy producentem materiałów wypełniających do produkcji materaców oraz wykorzystywanych w przemyśle meblowym, w branży ogrodniczej, opakowaniowej i samochodowej, Do produkcji naszych wyrobów używamy najlepszych naturalnych surowców: włókien z orzecha kokosowego, wełny, sierści zwierzęcej, itd.
Produkty i usługi
Mieszanie lateksu

Składniki opracowanych przez firmę receptur lateksu są mieszane z dużą dbałością. Zastosowanie 100% czystego lateksu naturalnego, wymagającego bardzo małej ilości dodatków wulkanizujących, to tajemnica trwałości i naturalnej elastyczności naszych produktów Hairlok® i Cocolok®. W przypadku szczególnych zastosowań, takich jak pokrywanie sprężyn kieszeniowych lub materaców przeciwodleżynowych, przygotowywane są mieszanki specjalne.

Przędzenie

Podstawą wszystkich igłowanych i gumowanych włókien naturalnych są skręcone włókna z orzecha kokosowego i włókna z włosia zwierzęcego. Po posortowaniu, umyciu i wysuszeniu włókna te są skręcane poprzez przędzenie, a następnie utrwalane poprzez długie poddawanie działaniu pary. W ten sposób powstaje podstawowy surowiec do dalszej obróbki.
Ze względu na to, że Chiny są wiodącym światowym dostawcą włosia zwierzęcego, Enkev ma w tym kraju własną przędzalnię. Dzięki tej przędzalni oraz przędzalni w Volendam, Enkev jest obecnie największym producentem przędzy z włosia na świecie.

Igłowanie

W ramach procesu igłowania skręcone włókna są łączone ze sobą przy użyciu specjalnej techniki, zazwyczaj na podkładzie z juty lub PP. Istnieje również możliwość dodania cienkiej warstwy lateksu, aby wzmocnić połączenie włókien. Igłowane włókna z orzecha kokosowego i włosia są produkowane w postaci ról i mat. Każdy z naszych zakładów w Volendam, Chinach, Polsce i Wielkiej Brytanii specjalizuje się w wyrobie określonych produktów. W Havivank igłujemy pełen zakres włóknin i run.

Gumowanie

W ramach procesu produkcji, przędza z naturalnych włókien jest formowana w runo, na które nanoszona jest warstwa lateksu. Lateks wiąże skręcone włókna, które następnie są poddawane prasowaniu i wulkanizowaniu w kilku warstwach. Końcowym produktem są sprężyste maty Hairlok® i Cocolok®. Tak jak w przypadku igłowania, wszystkie nasze fabryki mają własny zakład gumujący.

Formowanie

Zaraz po gumowaniu włókna orzecha kokosowego są wciskane w formy
Marki i specjalizacje
Do produkcji naszych wyrobów używamy najlepszych naturalnych surowców: włókien z orzecha kokosowego, wełny, sierści zwierzęcej, bawełny, sizalu, juty i naturalnego lateksu. Surowce te charakteryzują się niezwykłą sprężystością, wytrzymałością i przepływem powietrza i są wiecznie odnawiane przez naturę.Firma Enkev dostarcza przyjaznej środowisku alternatywy dla materiałów syntetycznych.

Producent materiałów tapicerskich, materiały wypełniające, kokos, maty, maty sizalowe, maty kokosowe, włókniny
Certyfikaty
Certyfikaty jakości, takie jak QUL i Öko-tex.
Zasięg działania
Nasza firma świadczy usługi m.in. w wymienionych powiatach:

Media społecznościowe

Opinie

Jak postrzegasz tę firmę? Oceń