"Pomech-Pol" Z.P.U.H. Kolczyński Sp.j.

Profesjonalna narzędziownia specjalizująca się w tłocznikach i specjalistycznym.

ul. Dubois 109, 93-465 Łódź Górna, łódzkie
poniedziałek 07:00 - 16:00
wtorek 07:00 - 16:00
środa 07:00 - 16:00
czwartek 07:00 - 16:00
piątek 07:00 - 16:00
sobota 08:00 - 14:00
niedziela Zamknięte
Jak postrzegasz tę firmę? Oceń

Kontakt

Telefon
(42) 684 78 35
Adres korespondencyjny
ul. Dubois 109, 93-465 Łódź Górna, łódzkie

Informacje

O nas
Firma Pomech-Pol została założona w 1988 roku. Od początku istnienia głównym obszarem działalności firmy była produkcja i naprawa elementów metalowych, przede wszystkim części maszyn. W miarę rozwoju firmy stopniowo poszerzaliśmy naszą ofertę, min. o projektowanie i wytwarzanie oprzyrządowania obróbkowego. Jednocześnie zakład powiększał się, inwestycje w park maszynowy przynosiły korzyści w postaci coraz większej wydajności i niezawodności produkcji. Wysoka jakość oferowanych wyrobów pozwoliła na stopniowe pozyskiwanie nowych klientów, w tym tak znanych firm jak Sapa Aluminium i Sapa Automotive.


Głównym atutem firmy stało się przede wszystkim wytwarzanie w pełni profesjonalnego oprzyrządowania do pras, min. wykrojników, tłoczników i ciągowników przewidzianych do wielkoseryjnej i precyzyjnej produkcji elementów tłoczonych z blachy. Dzięki własnemu działowi konstrukcyjnemu firma jest w stanie w oparciu o wymagania klienta od podstaw zaprojektować oprzyrządowanie i następnie wdrożyć je do produkcji.


Ważnym momentem w historii firmy jest wdrożenie systemuzarządzania jakością ISO 9001 umożliwiającego jeszcze lepsze realizowanie potrzeb klienta.
Opis działalności
Jesteśmy doświadczoną firmą narzędziową, nasze bogate doświadczenie techniczne, nowoczesny park maszynowy, niezbędna wiedza technologiczna pozwalają nam już od 20 lat służyć państwu w zakresie projektowania i efektywnego wytwarzania elementów metalowych. Specjalizujemy się w projektowaniu i wykorzystywaniu oprzyrządowania do produkcja wielkoseryjnej.
Produkty i usługi
obróbka cnc, części maszyn, koła zębate, wykrojniki, tłoczniki do metalu, renowacja części maszyn, frezowanie, szlifowanie, spawanie, toczenie, obróbka, skrawaniem, krępowniki, narzędziownia, toczenie cnc, frezowanie cnc, cnc

Tłocznictwo

Firma Pomech - Pol specjalizuje się w projektowaniu i wykonywaniu oprzyrządowania do produkcji wielkoseryjnej.
Naszą specjalnością są wykrojniki i krępowniki dla produkcji III i IV klasy (serie przekraczające kilkaset tysięcy sztuk). Wykonujemy przyrządy zarówno do wytwarzania elementów z taśmy stalowej, formatek jak i do formowania i wykrawania profili stalowych i aluminiowych. Specjalnie przygotowane pod tym kątem biuro konstrukcyjne pomoże dopasować dopaństwa produkcji najwłaściwsze narzędzie. Na życzenie klienta wyposażamy nasze konstrukcje w układy automatyki takie jak podajniki, wyrzutniki, kurtyny bezpieczeństwa.

Sprawdziany, wzorce i przyrządy pomiarowe

Przy produkcji wielkoseryjnej bardzo ważna staje się walidacja produkowanego wyrobu i zapewnienie zgodności z przyjętymi założeniami. By spełnić te wymagania bardzo często stosuje się specjalnie przygotowane wzorce, które nie tylko wydatnie skracają czas potrzebny na sprawdzenie elementu ale także eliminują potrzebę posiadania wykwalifikowanego personelu, którego zadaniem jest tylko i wyłącznie kontrola pomiarowa produkcji. Firma Pomech-Pol wykonuje sprawdziany pomiarowe według specyfikacji klienta, przy wykorzystaniu wysokiej klasy komponentów, min. czujników pomiarowych firmy Mitutoyo, gwarantując najwyższą precyzję i powtarzalność pomiaru.

Przyrządy obróbkowe, spawalnicze

Kolejnym kierunkiem produkcji firmy jest wytwarzanie przyrządów wspomagających produkcję, zarówno jeśli chodzi o obróbkę skrawaniem jak i spawanie konstrukcji oraz montaż. Doświadczenie często pokazuje, że wykonanie pewnych elementów jest bardzo utrudnione przy wykorzystaniu tylko standardowych narzędzi mocujących, a czasem wręcz niemożliwe jest spełnienie wszystkich warunków.
Marki i specjalizacje
Wierzymy, że dzięki inwestycjom w nowoczesny park maszynowy będziemy mogli pozostać konkurencyjni, oto niektóre z naszych urządzeń:
• Centra obróbcze CNC
• Tokarka sterowana numerycznie
• Elektrodrążarki wgłębne i drutowe
• Precyzyjne szlifierki do płaszczyzn ze stołem magnetycznym, szlifierki do otworów i wałków
• Wysokowydajne, sterowane numerycznie tokarki
• Nowoczesne spawarki MIG/MAG i TIG
• Szlifierki narzędziowe do ostrzenia i regeneracji narzędzi skrawających
• Prasy mimośrodowe
Certyfikaty
• Sapa Aluminium: Projekt i wykonanie oprzyrządowania do wielkoseryjnej produkcji elementów z blachy oraz obróbki profili aluminiowych; wykonanie wysokoprecyzyjnych sprawdzianów i wzorców do walidacji produkcji• ABB Łódź: Produkcja części składowych do transformatorów• Indesit Merloni: Obsługa techniczna działu utrzymania ruchu; wykonanie elementów zamiennych i części maszyn• Bosch Łódź: Budowa oprzyrządowania dla usprawnienia montażu i produkcji• Cebal Tuba• S.Z.T.K. TAPS
Zasięg działania
Nasza firma świadczy usługi m.in. w wymienionych lokalizacjach:

Opinie

Jak postrzegasz tę firmę? Oceń