Energetyka Cieplna Sp. z o.o.

Naszym celem jest dostarczenie ciepła w sposób pewny, bezpieczny i komfortowy

Dystrybucja energii elektrycznej
ul. Ciepłownicza 26, 98-300 Wieluń łódzkie
Poniedziałek 07:00 - 15:00
Wtorek 07:00 - 15:00
Środa 07:00 - 15:00
Czwartek 07:00 - 15:00
Piątek 07:00 - 15:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte
(8 opinii) napisz opinię
Energetyka Cieplna Sp. z o.o.

Informacje

Opis działalności
Energetyka Cieplna w Wieluniu działa od 1992 roku. Zapewniamy komfortowe i bezpieczne, a także ekologiczne dostawy ciepła. Równocześnie dbamy o zachowanie konkurencyjnych cen w porównaniu z cenami innych nośników energii cieplnej. Rzetelna współpraca z klientami to dla nas kwestia priorytetowa.
Produkty i usługi
W branży energetyki cieplnej działamy już od ponad 25 lat. Ogromne doświadczenie i duże możliwości przesyłowe to atuty, które pozwalają nam na sprawną i profesjonalną obsługę naszych klientów.

Zajmujemy się zarówno produkcją, jak i przesyłaniem oraz dystrybucją ciepła na terenie miasta Wielunia. Posiadamy dwa własne źródła wytwarzające ciepło – ciepłownię miejską oraz kotłownię lokalną. Wyposażenie ciepłowni miejskiej stanowią dwa wodne kotły typu WR 25 oraz jeden kocioł wodny typu WR 25/10M, o łącznej mocy zainstalowanej 68,15 MW co pozwala na zaopatrywanie w ciepło odbiorców z terenu Wielunia z użyciem wysokotemperaturowej sieci ciepłowniczej o łącznej długości 24,5 km.

Do sieci przesyłowych wysokotemperaturowych przyłączonych jest 58 grupowych węzłów cieplnych oraz 152 węzły indywidualne. Wszystkie węzły eksploatowane przez Spółkę posiadają na wyposażeniu energooszczędną automatykę pogodową. Nasza oferta to:
- dostarczanie energii cieplnej dla potrzeb odbiorców,
- koordynacja rozwoju ciepłownictwa na terenie Wielunia,
- wydawanie warunków technicznych podłączenia do miejskiej sieci cieplnej,
- usługi projektowe i nadzoru technicznego,
- opiniowanie i zatwierdzanie projektów dotyczących ciepłownictwa,
- budowa sieci cieplnych i wymiennikowych,
- inne usługi związane z ciepłownictwem.
Zapewniamy ciepło tanie i bezpieczne do użytkowania. Węzły cieplne są bezobsługowe, ciche w pracy oraz zapewniają wysoki komfort cieplny dzięki nowoczesnej automatyce. O tym kiedy i ile ciepła pobiera decyduje niezależnie od pory roku odbiorca. Same koszty związane z przyłączeniem i budową węzła cieplnego są niskie zaś ze względu na małe wymiary węzeł cieplny można zabudować praktycznie w każdym miejscu.

Zachęcamy do kontaktu oraz zajrzenia na naszą stronę, jeśli jesteście Państwo ciekawi dalszych szczegółów oferty.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!
Marki i specjalizacje
Dystrybucja ciepła

Zasięg działania
Nasza firma świadczy usługi m.in. w wymienionych obszarach:
łódzkie

Opinie

(8 opinii) napisz opinię
J
Jędrek
Wykonali projekt i przyłącze, sprawnie im idą tego typu prace i nie trzeba czekać na realizację długich miesięcy. Firma z doświadczeniem i to widać.
O
Ola
Fajna opcja możliwości regulacji ilości ciepła. I ogólnie rzetelny dostawca.
R
Romek
Razem z sąsiadami dzielimy jeden z węzłów i nie słyszałem, żeby ktoś kiedyś narzekał. Raczej wszyscy zadowoleni i z usług i z ceny.
T
Tomasz
Zajęli się profesjonalnie opiniowaniem, doradztwem i zatwierdzili nasz projekt ciepłowniczy. Udana współpraca.
I
Iwona
Jestem raczej ciepłolubna, a z Energetyką nie ma kłopotów, żeby im się zdarzały jakieś regularne awarie i brak ciepła. Dla mnie idealny dostawca.
M
Mirek
Zajęli się podłączeniem oraz przesyłem energii cieplnej dla budowanego osiedla domków jednorodzinnych. Szybko i profesjonalnie załatwiona sprawa, jestem zadowolony ze współpracy.
J
Jacek
Dobry dostawca i jakościowo i cenowo, polecam.
W
Wojciech
Już od wielu lat korzystam z ich dostaw i nigdy nie miałem powodów do narzekań. Wychodzi tanio, mogę regulować ilość dostarczanego ciepła co też jest bardzo korzystne. Po prostu warto korzystać z ich przesyłu.