Endeco Sp. z o.o.

Produkcja sprzętu bezpieczeństwa i ochrony pracy.

Artykuły i sprzęt BHP
al. Korfantego 76, 40-160 Katowice śląskie
poniedziałek 08:00 - 16:00
wtorek 08:00 - 16:00
środa 08:00 - 16:00
czwartek 08:00 - 16:00
piątek 08:00 - 16:00
sobota Zamknięte
niedziela Zamknięte
Jak postrzegasz tę firmę? Oceń

Kontakt

Telefon
(32) 251 73 22
Adres korespondencyjny
al. Korfantego 76, 40-160 Katowice śląskie
Może cię zainteresować

Informacje

O nas
Katowicka firma Endeco Spółka z o.o. została założona w 1990 roku jako firma działająca w branży sprzedającej artykuły BHP, specjalizująca się w usługach doradztwa technicznego polskiemu przemysłowi górniczemu.

W roku 1992 firma podjęła decyzję o utworzeniu własnego zakładu produkcyjnego (w Bytomiu) - zaczęła produkować zespoły górniczych przenośników zgrzebłowych (rynny, napędy, zastawki, rynny specjalne itp.), zespoły i części dla kombajnów chodnikowych, układy hydrauliczne i inne.

W 1993 roku Endeco zdecydowała się na utworzenie oddzielnego oddziału dla potrzeb produkcji sprzętu bezpieczeństwa i ochrony pracy (w Tarnowskich Górach – do 2012 roku, od 2013 roku – w siedzibie rejestrowej) – rozpoczęła produkcję pochłaniaczy przeciwgazowych klasy 1 i klasy 2, filtrów do oddzielania oleju z powietrza wdechowego oraz innego sprzętu filtracji powietrza oraz rozpoczęła dostawę półmasek i masek pełno-twarzowych, filtrów i masek przeciwpyłowych.

Równocześnie od 1995 roku firma prowadzi i wykonuje działalność usługową niewybuchowego usuwania zatorów Cardox.

W roku 2006 wdrożono do produkcji także ręczne pompy hydrauliczne oraz specjalistyczne oprzyrządowania robocze, sprzedawane głównie dla Klientów zagranicznych.

Firma od początku działalności jest ulokowana w Katowicach, skąd obecnie prowadzi wszelką działalność produkcyjna i handlową.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!
Opis działalności
Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją i sprzedażą sprzętu służącego bezpieczeństwu i ochronie pracy. W swojej ofercie posiadamy: pochłaniacze, maski pełnotwarzowe, półmaski, filtry przeciwolejowe, półmaski filtrujące, preparaty dezynfekcyjne do masek, pompy ręczne, pompy jednostopniowe, pompy dwustopniowe. Zapraszamy do współpracy!
Produkty i usługi
Endeco Spółka z o.o. oferuje:

* pochłaniacze klasy 1 - par i gazów, które skompletowaniu z odpowiednio dobraną częścią twarzową stanowią indywidualny sprzęt ochrony układu oddechowego; należy je kompletować z maską lub półmaską wyposażoną w łączniki puszkowe o wymiarze zgodnym z wymiarem pochłaniaczy; typy: A1, B1, E1, K1 – A1; zastosowanie: gazy i pary organiczne, a także pary nieorganiczne, pary kwaśne, SO, amoniak i jego pochodne; ochrona: półmaska dwufiltrowa

* pochłaniacze klasy 2 – gazów i par organicznych, które kompletuje się z odpowiednią częścią twarzową wyposażoną w łącznik z gwintem DIN Rd 40x 1/7"; służy do ochrony przed związkami organicznymi, których temperatura wrzenia przewyższa 65 0 C, a stężenie objętościowe w powietrzu nie przekracza 0,5%

* półmaski i maski pełnotwarzowe (wykonane z czarnego neoprenu):
- półmaska MP12/5 gaz - do ochrony układu oddechowego przed parami, gazami i płynami; wyposażona jest w dwa łączniki puszkowe, dostosowane do mocowania pochłaniaczy o wymiarach fi 77,5 x 25 mm oraz pochłaniaczy z filtrami fi 80 mm typu P1 i P2
- półmaska MP 21/1 - do ochrony układu oddechowego przed parami, gazami i płynami; wyposażona jest w łącznik gwintowy DIN Rd 40x1/7", dostosowany do mocowania pochłaniaczy klasy 2 z takim samym gwintem lub do podłączenia do zewnętrznego urządzania powietrza oddechowego

* maska pełnotwarzowa BIOMASK- z wymienną szybą panoramiczną; wyposażona jest w połączenie gwintowe Rd 40x 1/7", zgodne z normą DIN 3182; spełnia wszelkie wymagania normy EN-136; jej konstrukcja zapewnia łączność foniczną (ma zawór wydechowy)

* Cardox - Bezogniowy środek strzelniczy

Kompletna nabojnica to znaczy "uzbrojona" i gotowa do użycia składa się z elementów:

1. Głowica odpalająca
2. Rura
3. Głowica wyrzutowa
4. Bezpieczny podgrzewacz chemiczny
5. Krążek zrywny z podkładką
6. Ciekły CO2 (dwutlenek węgla)
7. Rozpieracz (tulejka + stożek + łącznik + śruba stożka) - opcja

Zapraszamy do współpracy!
Marki i specjalizacje
Filtr FPO (sprężonego powietrza) jest zaprojektowany dla systemów dostarczania powietrza oddechowego z użyciem:

• hełmów powietrznych
• kapturów powietrznych
• masek pełnotwarzowych
• półmasek

Półmaski filtrujące występują w odmianach bez i z zaworem wydechowym. Zależnie od przeznaczenia - typu środowiska, w którym mają być stosowane półmaski mają różną konstrukcję (materiał filtrujący) oraz odpowiednie oznaczenie.

Opinie

Jak postrzegasz tę firmę? Oceń