Progeo sp. z o.o.

Usługi geologiczne i hydrogeologiczne

Geodezja
al. W. Korfantego 79, 40-016 Katowice śląskie
Jak postrzegasz tę firmę? Oceń
Progeo sp. z o.o.

Informacje

Opis działalności
Przedsiębiorstwo Progeo założyliśmy w 1989 roku w Katowicach. Oferujemy usługi geologiczne. Nasza kadra to osoby z uprawnieniami, które mogą poszczycić się wieloletnim doświadczeniem i wiedzą z dziedziny geologi, hydrologii i ochrony środowiska. Zapraszamy.
Produkty i usługi
W Progeo działamy na rynku już od ponad trzech dekad. Od wielu lat współpracujemy z naszymi zadowolonymi Klientami. Są to między innymi Politechnika Śląska, Akademia-Górniczo-Hutnicza w Krakowie oraz Główny Instytut Górnictwa w Katowicach. Nawiązanie kontaktów z wieloma instytucjami pozwalają nam prowadzić badania z wykorzystaniem niestandardowych metod badawczych. Nasz zespół to przeszkoleni specjaliści, którzy pod szyldem firmy Progeo wykonali już setki realizacji.

Usługi, jakie oferujemy to:

- sporządzanie dokumentacji w zakresie geologi, hydrologi, ochrony powierzchni i środowiska,
- sporządzenie dokumentacji geologiczno-inżynierskiej dla każdego typu budownictwa,
- roboty rekultywacyjne,
- sporządzenie kosztorysu na naprawę szkód górniczych,
- ustalenie technologii oczyszczania ścieków i ochrony wód,
- geodezyjne pomiary cykliczne deformacji terenu,
- wyburzenia,
- roboty budowlane,
- obsługa kopalni węgla kamiennego w zakresie geologii i miernictwa,
- uzdatnianie terenów usytuowanych nad płytkim kopalnictwem.

Wykonujemy roboty wiertnicze i geofizyczne. Obejmują one wiercenie otworów badawczych, a także ustalenie profili geologicznych, budowanie studni i piezometrów, pobieranie wody i gruntu oraz zatłaczanie i gaszenie hałd.

Nasi specjaliści wykonują ekspertyzy geotechniczne, które określają wpływ eksploatacji górniczej na powierzchnię oraz dają możliwość prac górniczych na terenach ochronnych i szybach.

Fizjografia to dziedzina, która zajmuje się diagnozą środowiska w ramach istniejących zmian i zagrożeń. Oceniamy uwarunkowania przyrodnicze do programu ochrony środowiska. Tworzymy także projekty rekultywacji różnego rodzaju terenów.

Ponad 20 lat pracy i uznanie Klientów potwierdza nasze zaangażowanie w każdy projekt. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Więcej informacji o ofercie można uzyskać na naszej stronie internetowej.

Opinie

Jak postrzegasz tę firmę? Oceń

Słowa kluczowe