Szkółka drzew i krzewów Szyca

Ogrodnictwo
ul. Kołodzieja 8b, 40-749 Katowice śląskie
poniedziałek 07:00 - 17:30
wtorek 07:00 - 17:30
środa 07:00 - 17:30
czwartek 07:00 - 17:30
piątek 07:00 - 17:30
sobota 07:00 - 14:00
niedziela Zamknięte
Jak postrzegasz tę firmę? Oceń

Kontakt

Telefon
(32) 225 37 10
Adres korespondencyjny
ul. Kołodzieja 8b, 40-749 Katowice śląskie
Może cię zainteresować

Informacje

Opis działalności
Szkółka Drzew i Krzewów Janusz Szyca z siedzibą w Katowicach-Murckach przy ul. Kołodzieja swą działalność prowadzi już od roku 1987, początkowo produkując materiał szkółkarski owocowy i rekultywacyjny. Z czasem zakres naszej produkcji zwiększał się. Gospodarstwo pozyskiwało nowe grunty, na których rozpoczęliśmy produkcję roślin ozdobnych i zalesieniowych.
Produkty i usługi
Produkujemy wszystkie gatunki drzew występujące w naszej strefie klimatycznej.Szkółka jest zarejestrowana w Biurze Nasiennictwa Leśnego w Warszawie pod nr 0203/04 i w Inspektoracie Ochrony Roślin w Katowicach. Do produkcji materiału zalesieniowego i zadrzewieniowego wykorzystujemy materiał genetyczny z najlepszych drzewostanów Nadleśnictw Katowice, Siewierz i Kłobuck.

W sezonie Wiosna-Jesień sprzedajemy duże rośliny ozdobne z bryłą w jucie, które wykopywane są z ziemi za pomocą maszyny Holmac. W okresie świątecznym prowadzimy sprzedaż choinek zarówno ciętych jak i w pojemnikach oraz stroików świątecznych.

Nasza oferta:

Oferujemy: Praktycznie wszystkie rośliny ozdobne, drzewa alejowe, trawy ozdobne, byliny, różaneczniki, krzewy ozdobne, drzewa i krzewy owocowe, thuje zarówno w doniczkach jak i kopane z gruntu, duże okazy roślin, bardzo duży wybór klonów palmowych, świrki serbskie i kłujące, iglaki szczepione, sadzonki leśne i wiele wiele innych.

Wszystko do Twojego ogrodu.

Firma ALNUS która jest integralną częścią Szkółki Drzew i Krzewów zajmuje się projektowaniem i zakładaniem ogrodów od podstaw. Działamy na rynku już od 1992 roku. W tym czasie zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy dziesiątki ogrodów. Zajmujemy się również zielenią miejską i poprzemysłową. Posiadamy bardzo duże doświadczenie w branży ogrodniczej i wykwalifikowaną kadrę pracowniczą. Naszą dewizą jest najlepsza jakość roślin i usług oraz profesjonalne podejście do każdego przedsięwzięcia.

W naszej szkółce istnieje możliwość transportu zakupionych roślin do klienta po wcześniejszym uzgodnieniu z naszymi pracownikami.
Marki i specjalizacje
Podkładki do szczepień
Rekultywacyjny : drzewa i krzewy z odkrytym systemem korzeniowym
Ozdobny : drzewa , krzewy oraz byliny (w pojemnikach)
Zalesieniowy i odnowieniowy
Owocowy
Krzewy żywopłotowe

W sprzedaży ponadto:
Nawozy ogrodnicze
Elementy wodne do ogrodów
Kora sosnowa
Ziemia ogrodnicza (własnej produkcji-najwyższa jakość)
Torf wysoki kwaśny

W naszej szkółce istnieje możliwość transportu zakupionych roślin do klienta powcześniejszym uzgodnieniu z naszymi pracownikami.
Zasięg działania
Nasza firma świadczy usługi m.in. w wymienionych lokalizacjach:
śląskie

Opinie

Jak postrzegasz tę firmę? Oceń