Geotest Zakład robót geologiczno-inżynieryjnych

Wiercenie studni głębinowych

Geolodzy i geofizycy
ul. Begonii 12, 43-100 Tychy śląskie
Jak postrzegasz tę firmę? Oceń
Telefon
(32) 217 74 34
Media społecznościowe
Geotest Zakład robót geologiczno-inżynieryjnych

Informacje

Opis działalności
Siedziba firmy Geotest znajduje się w Tychach, w województwie śląskim. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w usługach geologiczno-inżynierskich. Na swoim koncie ma niemal 30 lat doświadczenia i 4 tysiące zrealizowanych zleceń.
Produkty i usługi
Specjalistyczne prace ziemne to zadanie dla doświadczonych firm, które dysponują ciężkim sprzętem. Dokładnie tak jest w przypadku Geotest. Zakład robót geologiczno-inżynieryjnych posiada wiertnice, dzięki czemu jest w stanie wiercić studnie głębinowe. Przedsiębiorstwo zajmuje się też wzmacnianiem warstw nośnych w miejscach, gdzie mają zostać wzniesione budynki i obiekty inżynieryjne. Prace te polegają na odwiercie i wprowadzeniu do niego betonu oraz zbrojeń. Po zastygnięciu konstrukcja jest bardzo wytrzymała, tak samo jak kolumny cementowo-gruntowe służące do wzmacniania wierzchniej warstwy podłoża pod inwestycję. Inne sposoby na wzmocnienia ziemi używane przez Geotest to:
-pale CFA
-mikropale
-kotwy gruntowe

Wszystkie pale mogą zostać poddane próbom obciążeniowym.

Specjalne środki, takie jak metoda iniekcyjna, stosowane są do wzmacniania gruntów pod przyczółkami mostów oraz do stabilizowania skarp, wałów i nasypów. Firma podejmuje się też wzmacniania gruntów w miejscu pustek górniczych.

Poza wzmacnianiem ziemi przedsiębiorstwo służy jej odwadnianiem, za pomocą pomp powierzchniowych, studni depresyjnych i agregatówigłofiltrowych.

Uzupełnieniem oferty przygotowanej przez firmę jest geologiczna obsługa placów budowy, prowadzenie badań geofizycznych i montaż piezometrów. Są to specjalne otwory, które umożliwiają sprawdzanie poziomu wód gruntowych. Z tej i innych prac sporządzane są odpowiednie dokumenty, w tym dokumentacja geologiczna i hydrologiczna.

Wymienione informacje to nie wszystko czego można się dowiedzieć o firmie Geotest. Po więcej informacji warto wejść na stronę internetową, napisać maila albo zadzwonić.
Zasięg działania
Nasza firma świadczy usługi m.in. w wymienionych powiatach:

Opinie

Jak postrzegasz tę firmę? Oceń

Słowa kluczowe