Thermacut-Poland Sp. z o.o.

THE CUTTING COMPANY

ul. Stawowa 20, 43-400 Cieszyn śląskie
Jak postrzegasz tę firmę? Oceń
Thermacut-Poland Sp. z o.o.

Informacje

Opis działalności
Spółka Thermacut Poland z siedzibą w Cieszynie, w województwie śląskim należy do międzynarodowej grupy Thermacut, która zajmuje się produkcją i dystrybucją systemów cięcia termicznego oraz materiałów eksploatacyjnych do nich. Grupa powstała w Stanach Zjednoczonych w 1990 roku, natomiast jej polska filia w 1998 roku. Lata 90. XX wieku to czas dynamicznego rozwoju przedsiębiorstwa, które otworzyło zakład produkcyjny w Czechach w 1992 roku, a w 1993 roku z produktami swojej marki weszło na rynki w Ameryce Północnej. W 1999 roku firmę przejął STK Gesellschaft für Schweißtechnik GmbH.
Produkty i usługi
Rok 2002 w działalności firmy Thermacut przyniósł przejęcie 100% udziałów przez STK Gesellschaft für Schweißtechnik GmbH. Dzięki temu firma dalej się rozwija i dysponuje 10 centrami dystrybucji. Współpracuje też z firmą Abicor-Binzel mającą placówki w wielu państwach, w tym w Indiach, na Bliskim Wschodzie, w Turcji, na Białorusi, w Kazachstanie, Danii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Korei Południowej, Australii, Meksyku i Brazylii. Dociera wszędzie tam, gdzie jest zapotrzebowanie na specjalistyczne urządzenia przeznaczone do cięcia metali.

W ofercie Thermacut można wyróżnić wytrzymałe, funkcjonalne i ekonomiczne w eksploatacji rozwiązania. Do najważniejszych z nich należą palniki plazmowe wraz z częściami eksploatacyjnymi produkowane przez firmowy zakład. Palniki szybko i precyzyjnie tną metal, a uzyskiwana temperatura usuwa większość zabrudzeń. W ofercie znajdują się palniki ręczne, idealne do zakładów rzemieślniczych i duże palniki maszynowe dla większych podmiotów. Używane są w stoczniach i innych miejscach gdzie wytwarzane są konstrukcje stalowe. Poza samymi palnikami na systemy cięcia plazmowego składają się też takie przedmioty jak:
- przewody plazmowe,
- dysze,
- osłony,
- filtry powietrza,
- głowice elektrod,
- elektrody.

Elektrody dzielą się na srebrne, miedziane i ze srebrnym rdzeniem.

Poza sprzedażą sprzętu przeznaczonego do cięcia klienci Thermacut-Poland mogą liczyć na różne usługi. Po pierwsze pracownicy przedsiębiorstwa udzielają porad przy wyborze najlepszych rozwiązań i przekazują wiedzę dotyczącą eksploatacji. Na szkoleniach przyszli użytkownicy dowiadują sięjak najpełniej wykorzystywać możliwości urządzeń. Firma zajmuje się też serwisowaniem palników i przewodów plazmowych.
Zasięg działania
Nasza firma świadczy usługi m.in. w wymienionych powiatach:

Opinie

Jak postrzegasz tę firmę? Oceń

Słowa kluczowe