Cryogen - Jan Pilch - Naczynia na Ciekły Azot

Sprzedaż naczyń i akcesoriów do ciekłego azotu

Chemia gospodarcza
ul. Modrzewiowa 4, 43-424 Drogomyśl śląskie
Jak postrzegasz tę firmę? Oceń

Kontakt

Telefon
603 063 682
Adres korespondencyjny
ul. Modrzewiowa 4, 43-424 Drogomyśl śląskie

Informacje

Opis działalności
Cryogen to założona w 1989 roku firma z Drogomyśla, w powiecie cieszyńskim, w województwie śląskim. Przedsiębiorstwo należy do Jana Pilcha i zajmuje się sprzedażą naczyń na ciekły azot. Sklep prowadzi od 2005 roku i zaopatruje różne podmioty naukowe i gospodarcze.
Produkty i usługi
Ciekły azot jet używany w wielu dziedzinach, np. medycynie, mechanice, a nawet gastronomii. Jego właściwości sprawiają jednak, że musi być starannie przechowywany. Tylko tak można uniknąć wypadków i przedwczesnej utraty azotu. Doskonałym rozwiązaniem do ciekłego azotu są naczynia dewara, czyli specjalne pojemniki marki Chart Biomedical. Sprzedaje je od lat firma Cryogen. Dysponuje rozbudowaną ofertą pojemników do różnych zastosowań. Wszystkie są jednak wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i mają specjalne uchwyty do przenoszenia. W zależności od modelu mają małą albo dużą pojemność i szerokie albo wąskie wejście do wnętrza. Pojemność waha się od 1 litra do nawet 50 litrów.

Oferta Cryogen obejmuje:
-dewary biologiczne
-dewary transportowe
-dewary specjalne

Pojemniki biologiczne przeznaczone są do zabezpieczania pobranych tkanek. W tym celu dołączane są do nich kanistry w których można przechowywać próbki.

Pojemniki transportowe są bardzo odporne na uszkodzenia, dzięki czemu podczas przenoszenie, przewożenia i składowania nie ucieka z nich azot. W największych pojemnikach azot można przechowywać * niemal przez cały rok.

Ciekawym rozwiązaniem są też pojemniki specjalne. Można z nich korzystać w laboratoriach i wtedy pełnią rolę rynienek laboratoryjnych. W zakładach mechanicznych używane są natomiast jako zbiorniki do chłodzenia elementów metalowych. Pomaga w tym duży otwór.

Do dewar można w sklepie dokupić akcesoria ułatwiające użycie pojemników. Są to pompka do dozowania oraz wózek z kołyską.

Dokładną specyfikację techniczną sprzedawanych naczyń znajdą Państwo na stronieinternetowej. Tam również można złożyć zamówienie na dewary. Kontakt ze sklepem możliwy jest telefonicznie albo mailowo.
Marki i specjalizacje
Firma sprzedaje dewary marki Chart Biomedical.
Zasięg działania
Nasza firma świadczy usługi m.in. w wymienionych powiatach:

Opinie

Jak postrzegasz tę firmę? Oceń

Słowa kluczowe