ul. Powstańców Śląskich 13a, 44-120 Pyskowice śląskie
Jak postrzegasz tę firmę? Oceń

Kontakt

Telefon
504 224 714
Adres korespondencyjny
ul. Powstańców Śląskich 13a, 44-120 Pyskowice śląskie
Może cię zainteresować

Informacje

O nas
Studnie Sląskie to Firma specjalizująca się od wielu lat w odwiertach głębinowych studni.


Zajmujemy się kompleksowym badaniem oraz analizą gruntów, gdzie przeprowadzana będzie inwestycja związana z odwiertem pod studnię głębinową, czy też pompy ciepła. Tego typu wstępne analizy są bardzo ważne, ze względu na to, że pozwalają oszacować ilość pracy nad danym odwiertem oraz oszacować jego opłacalność.

Nasza Firma oferuje również przygotowanie niezależnych ekspertyz z zakresu geotechniki i geologii. Tego typu badania gruntu są konieczne do wykonania w przypadku budownictwa mieszkalnego, czy tez drogowego.

Badanie geologiczne - pozwalają na dokładne określenie parametrów gruntu, które jest niezbędne przed rozpoczęciem budowy, czy też wstępnych prac budowlanych rozpoczynających inwestycję.

Wszystkim naszym klientom oferujemy kompleksowe usługi związane z wstępnymi pomiarami, sprzęcie aż do uruchomienia oraz bieżącego serwisu oferowanego przez nas sprzętu. Jesteśmy do Państwa dyspozycji na każdym etapie inwestycji, również po jego zakończeniu.

Naszą Firmę charakteryzuje rzetelność oraz indywidualnie podejście. Wybór naszej firmy pozwoli Państwu na duże oszczędności czasu jak i pieniędzy. Wiedza poparta wieloletnią praktyką w zawodzie - to klucz do szybkiego wykonania inwestycji.
Opis działalności
Studnie głębinowe - odwierty i montaż! Wieloletnie doświadczenie przy odwiertach studni głębinowych pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie
Produkty i usługi
• Studnie głębinowe - tworzone są po to aby czerpać wodę ze źródeł, które znajdują się głęboko pod ziemią.

Utworzenie studni w celu wykorzystywania jej na własne potrzeby jest dozwolone w sytuacjach gdy źródło znajduje się na naszej posesji i miejsce w którym będziemy pobierać wodę jest nasze. Inaczej jest gdy chcemy budować studnie pierwszej kategorii, inaczej gdy studnie głębinową. Podchodząc do sprawy rozsądnie należy zauważyć, że budowle tego typu nie są traktowane jako coś co można budować bez zgłaszania tego do odpowiednich organów.

Chcąc wybudować studnie głębinową potrzeba będzie zgłosić ten zamiar do urzędu miasta i wypełnić wniosek o wydanie pozwolenia.

W zależności od wielkości studni, miejsca wydobycia oraz celu budowli możemy spodziewać się pozytywnych lub negatywnych rozpatrzeń wniosków w dziale architeczno-budowlanym. Na wszystkie studnie tworzone powyżej 30 m głębokości oraz wydobywających więcej wody niż 5m3 na dobę potrzebne będzie wodno-prawne pozwolenie.

• Wykorzystaj odnawialne źródła energii

Nawet w zimie w niskich temperaturach gleba i woda gruntowa zawierają dużo ciepła. Pompy ciepła mogą wykorzystywać te źródła ciepła, przejmując jego znaczną część wydzielanego ciepła, a następnie zasilać nim domowe systemy grzewcze.
Pompa Ciepła może służyć również jako klimatyzacja

Pompy ciepła - ekologiczne źródło ciepła, a przy tym bardzo tanie ogrzewanie

• Geologia

- Geotechnika - gałąź inżynierii ściśle związana z inżynierią lądową
- Geologia inżynierska - określa warunki wodno-gruntowe
- Hydrogeologia - nauka o wodach podziemnych
- Geologia złożowa - to dział geologii zajmujący się wyszukiwaniem
Marki i specjalizacje
Jaką metodą wiercimy studnie ?
Stosujemy różne techniki odwiertów. Metoda uzależniona jest od lokalizacji w jakiej jest przeprowadzany odwiert. Dobieramy indywidualnie do potrzeb sprzęt wiertniczy oraz metodę, która będzie najskuteczniejszą w danym terenie.

Jak określamy głębokość odwiertów?
Analizujemy mapy hydrogeologiczne i parametry wykonanych otworów. Badania elektrooporowe wykonujemy w ostateczności aby nie narażać klienta na koszty ale oczywiście wedle życzenia możemyzrobić.
Zasięg działania
Nasza firma świadczy usługi m.in. w wymienionych powiatach:
olkuski, Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, będziński, Częstochowa, Gliwice, lubliniecki, myszkowski, tarnogórski, zawierciański

Opinie

Jak postrzegasz tę firmę? Oceń

Słowa kluczowe

Woda,