Stalkol s.c. Adam Kolenda Tomasz Kolenda

Z nami bezpiecznie w górę

Rusztowania i szalunki
ul. Zagórska 82, 42-680 Tarnowskie Góry śląskie
poniedziałek 07:00 - 16:00
wtorek 07:00 - 16:00
środa 07:00 - 16:00
czwartek 07:00 - 16:00
piątek 07:00 - 16:00
sobota Zamknięte
niedziela Zamknięte
Jak postrzegasz tę firmę? Oceń

Kontakt

Telefon
(32) 381 10 99
604891682
Adres korespondencyjny
ul. Zagórska 82, 42-680 Tarnowskie Góry śląskie
Może cię zainteresować

Informacje

O nas
STALKOL Zakład Produkcyjny powstał w 1985 roku jako firma rodzinna produkująca przede wszystkim konstrukcje stalowe określonego przeznaczenia. Pierwsza siedziba zakładu znajdowała się w Tarnowskich Górach w dzielnicy Czarna Huta. W 1993 roku zakupiona została nieruchomość w innej części Tarnowskich Gór – dzielnica Strzybnica – pod rozwijającą się produkcję rusztowań.

Założyciel przedsiębiorstwa mgr inż. Joachim Kolenda w 1989 roku zaprojektował rusztowania modułowe, tzw. klinowe STALKOL Typ A i Typ B w oparciu o profile kwadratowe. Do dnia dzisiejszego jest to jedyna taka konstrukcja na rynku.

J. Kolenda wraz z synem Adamem, idąc z duchem czasu i odpowiadając na coraz bardziej rygorystyczne normy bezpieczeństwa pracy na rusztowaniach, opracowali nowoczesną konstrukcję systemu rusztowań modułowych – STALKOL 780. Do dziś konstrukcja ta wyznacza poprzeczkę dla produktów renomowanych marek zachodnich.

Zastosowanie cienkościennych profili kwadratowych pozwoliło stworzyć maszynę budowlaną o niespotykanej wytrzymałości oraz stabilności przy zachowaniu niewielkiej masy własnej. Nasze rusztowanie modułowe wyróżnia się wysoką jakością i innowacyjnością, dzięki czemu z chęcią korzystają z niego firmy z branży budowlanej i remontowej. Na każdy plac budowy Klientom możemy zaproponować, oprócz rusztowań, wynajem stempli budowlanych i zsypów budowlanych.

Od 2005 roku siedzibą firmy ponownie stała się Czarna Huta. Jednocześnie rozwijaliśmy park maszynowy oraz zdolności produkcyjne w zakładzie w Strzybnicy. Następnie poszerzyliśmy działalność o usługi związane z remontami silników elektrycznych i pomp - poprzez przejęcie zakładu ROTTOR. Kolejnym krokiem było otwarcie hurtowni profili do technologii G-K i tynkarskich dzięki nawiązaniu współpracy z polskim producentem – firmą EUROPROFIL.

Rok 2016 to czas wielkiej przeprowadzki całego zakładu. Obecna lokalizacja siedziby firmy, na przemysłowym terenie Strzybnicy (Zagórska 82), pozwala nam na dalszy rozwój działalności.
Opis działalności
Stalkol to rodzinna firma z Tarnowskich Gór w województwie śląskim, na rynku od 1985 r. Jako producent rusztowań modułowych z wieloletnim doświadczeniem posiadamy także wypożyczalnią rusztowań, zsypów budowlanych oraz systemu podpór stropowych Peri. Hurtownia profili do suchej zabudowy i akcesoriów do technologii G-K i tynkarskich oraz warsztat remontowy silników elektrycznych, to kolejne filary naszej działalności. Zapraszamy do współpracy podmioty indywidualne jak i firmy budowlane i nie tylko.
Produkty i usługi
STALKOL to stały rozwój i doskonalenie systemu rusztowań, przy wykorzystaniu wieloletniego własnego doświadczenia oraz potrzeb i cennych sugestii naszych Klientów. Cały potencjał oraz wieloletnie doświadczenie stawiamy do Państwa dyspozycji.

Model STALKOL 780 - to autorska konstrukcja, która została stworzona po to, by zachować wyjątkowość wcześniejszego systemu, przy jednoczesnym znacznym zwiększeniu jego bezpieczeństwa. Konstrukcja jest zastrzeżona w Urzędzie Patentowym oraz przebadana w Instytucie Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie, spełniając wymagania Norm Europejskich. Rusztowania modułowe typu STALKOL nie ustępują pod względem walorów użytkowych wyrobom firm zachodnich.

Profesjonalna techniczna obsługa Klienta, dzięki której możecie Państwo mieć zawsze pewność, że na nas możecie polegać, a rusztowanie, które Państwu oferujemy, spełnią wszelkie wymagania. Zaufanie naszych Klientów to nasz priorytet. Zwiększając konkurencyjność firmy na rynku oraz podnosząc wciąż kwalifikacje załogi, zapewniamy ciągłość produkcji oraz niezwłoczną realizację zamówienia. Bez względu na to, czy chcą Państwo kupić czy wynająć rusztowania, z przyjemnością doradzimy i wspomożemynaszą wiedzą. Wykonujemy również wszelkiego typu usługi jak wynajem, montaż i demontaż rusztowań. Wynajmujemy stemple budowlane oraz zsypy do gruzu.

Rusztowanie „na wymiar” będąc producentem dopasujemy elementy zgodnie z Państwa potrzebą, gdzie nikt nie może tam STALKOL pomoże!

STALKOL warsztat remontowy silników elektrycznych i pomp wodnych, znane dawniej pod nazwą ROTTOR.

Remontujemy:
- silniki elektryczne klatkowe
- silniki elektryczne pierścieniowe
- silniki elektryczne prądu stałego
- silniki elektryczne specjalne
- Naprawiamy generatory krajowe i zagraniczne, przezwajamy pompyobiegowe, zatapialne, głębinowe czy hydroforowe oraz sprzedajemy urządzenia i części na zamówienie.
Marki i specjalizacje
Europrofil to wrocławska firma, która zdobyła duże uznanie wśród wielu Klientów. To właśnie jej produkty wysokiej jakości mamy w naszej ofercie. Są one wytrzymałe, funkcjonalne i wykonane z dbałością o najmniejsze szczegóły.
Oferujemy:
- profile ścienne
- profile sufitowe
- profile ościeżnicowe
- kątowniki do ościeżnic
- listwy do dociepleń
- listwy podtynkowe
- narożniki aluminiowe z siatką
- narożniki aluminiowe
- narożniki do mokrych tynków
- półnarożniki aluminiowe.
Certyfikaty
Producent rusztowań – nagrody i wyróżnienia Potwierdzeniem naszej jakości są nagrody i wyróżnienia.
Zasięg działania
Nasza firma świadczy usługi m.in. w wymienionych powiatach:

Opinie

Jak postrzegasz tę firmę? Oceń