Odlewnie Polskie S.A.

Lider w produkcji żeliwa sferoidalnego, tworz. odlewnicze najnowszej generacji

Odlewnie
ul. Rogowskiego 22, 27-200 Starachowice świętokrzyskie
Poniedziałek 07:00 - 16:00
Wtorek 07:00 - 16:00
Środa 07:00 - 16:00
Czwartek 07:00 - 16:00
Piątek 07:00 - 15:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte
Jak postrzegasz tę firmę? Oceń
Odlewnie Polskie S.A.

Informacje

O nas
Nasza Historia:
Rok 1899 - powstaje na terenach obecnej Odlewni pierwszy na ziemiach polskich wielki piec opalany koksem - wykonywane są pierwsze odlewy.

Okres międzywojenny - Zakłady Starachowickie stają się częścią Centralnego Okręgu Przemysłowego. W Starachowicach wykonywane są odlewy dla potrzeb fabryki zbrojeniowej (w Starachowicach wykonywane są działka przeciwlotnicze).

Po drugiej wojnie światowej - do roku 1993 odlewnie są częścią Fabryki Samochodów Ciężarowych - produkcja odlewów motoryzacyjnych.

W latach 1993-2001 Odlewnie wchodzą w skład Grupy Kapitałowej Exbud - jednej z pierwszych prywatnych spółek giełdowych w Polsce (prywatyzacja odlewni).

Od roku 1998 akcje Spółki Akcyjnej ODLEWNIE POLSKIE są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - jesteśmy pierwszą odlewnią na GPW w Warszawie.

W roku 2002 Spółka OP Invest przejmuje pakiet strategiczny akcji Spółki Akcyjnej ODLEWNIE POLSKIE. OP Invest to spółka prywatnych polskich przedsiębiorców zarządzających Spółką Akcyjną ODLEWNIE POLSKIE.

W latach 2005-2013 kompleksowa modernizacja Odlewni - realizacja inwestycji o łącznych nakładach 90 milionów złotych.
Opis działalności
Jesteśmy liderem w produkcji odlewów z żeliwa sferoidalnego w Polsce a także jedynym producentem nowoczesnego żeliwa ADI w naszym kraju. W działalności produkcyjnej oferujemy kompleksową obsługę Klientów, począwszy od projektowania poprzez wykonawstwo oprzyrządowania odlewniczego i produkcję odlewów, ich obróbkę mechaniczną i cieplną oraz malowanie, montaż i wysyłkę. Wykonujemy odlewy z tworzyw najnowszej generacji.
Produkty i usługi
Cała produkcja wyposażona została w najbardziej nowoczesny i profesjonalny sprzęt. Nie tylko w procesie konstruowania i przygotowania, ale już na etapie projektowania wykorzystujemy komputerowe systemy wspomagania codziennej pracy. Wypracowane w ten sposób rozwiązania konstrukcyjne pozwalają nam świadczyć usługi specjalistyczne oraz innowacyjne na rynku odlewniczym. W rezultacie możemy stworzyć z największą dokładnością najbardziej złożone i skomplikowane odlewy, z jednoczesnym zachowaniem optymalizacji kosztów wytwarzania.

Świadczymy kompleksowe usługi metalurgiczne oraz odlewnicze stopów specjalnych i kompozytów odlewanych. Wśród materiałów, na których pracujemy, znajdują się różne rodzaje żeliwa (szare, sferoidalne, ADI, SiMo) oraz staliwo. W ramach oferowanych przez nas usług, wykonujemy rdzenie i prototypy odlewów.

Stosujemy materiały takie jak:
- żeliwo ADI
- żeliwo sferoidalne
- żeliwo SiMo
- żeliwo szare

Posiadamy nowoczesną topialnię, wyposażoną w piece indukcyjne z systemami chłodzenia oraz zaawansowane systemy do analizy jakości żeliwa. Dzięki nim możemy kontrolować, a także stale monitorować stan wytopu, jego parametry metalurgiczne i mechaniczne, m.in. twardość i wytrzymałość na rozciąganie. Tak nowoczesne rozwiązania dają gwarancję jakości oraz najwyższego standardu oferowanych przez nas usług.

Działamy w branżach:
- przemysł maszynowy
- armatura przemysłowa
- przemysł kolejowy
- przemysł AGD
- przemysł motoryzacyjny
- armatura wodno-kanalizacyjna
- przemysł energetyczny

W razie zainteresowania ofertą, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub bezpośredniej wizyty w naszym biurze.
Certyfikaty
W Odlewniach Polskich S.A. od 1996 r. obowiązuje certyfikowany system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001:2015 oraz od 2006 roku system zarządzania w dziedzinie ochrony środowiska: ISO 14001:2015.
Zasięg działania
Nasza firma świadczy usługi m.in. w wymienionych powiatach:
staszowski, starachowicki, buski, skarżyski, ostrowiecki, konecki, sandomierski, kielecki, jędrzejowski

Opinie

Jak postrzegasz tę firmę? Oceń