Polska na całym słynie z wędlin i wyrobów wędliniarskich. Taki stan rzeczy wynika przede wszystkim z niespotykanych nigdzie indziej smaków oraz aromatów, jakimi cechują się rodzime produkty. To dzięki nim na pozór nudna przekąska może zyskać smakowitego charakteru. Co jednak decyduje o ich ostatecznej jakości i gdzie możemy znaleźć najlepsze wędliny?

Tradycja i receptura


Kuchnia polska w zasadzie od zawsze opierała się na mięsie. Stan ten utrzymuje się zresztą do dzisiaj, czego przykładem mogą być nasze najpopularniejsze dania narodowe. Zachowanie kulinarnej tradycji z różnych przyczyn nie było proste. Udało się jednak zrealizować to zadanie doskonale. Tajemnica naszych wędlin tkwi przede wszystkim w tradycyjnych recepturach. Zostały w nich skrupulatnie opisane nie tylko same składniki, ale także proporcje ich zastosowania oraz sposób, w jaki postępować z mięsem.

Jeżeli chodzi o smak i zapach wędlin, to w pierwszej kolejności potrzebują one czasu, aby doskonale przeniknąć do mięsa. Wytwarzanie tego typu produktów nigdy nie powinno być przyspieszane w sztuczny sposób. W największej mierze dotyczy to m.in. procesu wędzenia, który każdorazowo powinien być przeprowadzany z troską o najmniejszy nawet drobiazg. Jedynie tak przygotowana szynka lub kiełbasa, będą w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających smakoszy. Co jeszcze warto wiedzieć?

Kluczowa rola mięsa


Choć jest to tak oczywiste, że nie wspomina się o tym zbyt często, a najtańsze produkty mogłyby nawet tego nie sugerować, najważniejszym składnikiem każdej wędliny jest wysokiej jakości mięso. Powinno ono pochodzić od zwierząt karmionych paszami naturalnymi. Będzie to stanowiło najlepszą gwarancję nie tylko wyjątkowych doznań kulinarnych, ale także tego, iż w składzie poza mięsem i przyprawami, nie znajdą się chociażby antybiotyki lub inne niebezpieczne substancje. W najlepszych wędlinach jedynym akceptowalnym konserwantem jest sól.

Obecnie stosunkowo trudno znaleźć produkty z najwyższej półki, a wędliny potrzebne są nie tylko w domach, lecz również w restauracjach i innych punktach gastronomicznych. Dlatego właśnie smakosze, którym zależy na tradycyjnym podejściu do wyrobów wędliniarskich, powinni zwrócić uwagę na ofertę Hurtowni Mięsa Eskudo, która dzięki swojej rzetelności oraz przywiązaniu do tradycji, od lat zapewnia swoim klientom doskonałe wyroby. Dotyczy to zarówno wędlin drobiowych, jak i tych wyprodukowanych z wieprzowiny. Na wyjątkową uwagę zasługują również niezwykle atrakcyjne ceny, dzięki którym każdy wielbiciel mięsa, będzie w stanie znaleźć idealną propozycję dla siebie.