Organizacja wesela jest wielkim wydarzeniem dla każdego, kto planuje wziąć ślub. Każda para inaczej podchodzi do organizacji wesela - niektórzy chcą zorganizować wielkie przyjęcie, podczas gdy inni stawiają na skromniejszą uroczystość z udziałem tylko najbliższej rodziny. Organizacja takiej imprezy okolicznościowej w restauracji ma z pewnością wiele zalet - poznaj je wszystkie!

Zalety organizowania wesela w restauracji

Organizacja ślubu oraz wesela jest bardzo stresującym okresem. Chociaż zwykle na organizacje ma się kilka miesięcy, to czas mija bardzo szybko i zwykle w ostatniej chwili należy dopiąć wiele spraw. Sporo par decyduje się na wynajęcie sali i zorganizowanie przyjęcia ślubnego właśnie tam, ale nie jest to najlepszy wybór - salę trzeba udekorować, przygotować miejsce dla zespołu i zająć się zorganizowaniem cateringu lub kucharek. Zorganizowanie wesela w restauracji ma o wiele więcej zalet!

  • Sala dostosowana do ilości gości - jak mówi nam właściciel restauracji Basztowa z Nowego Sącza, restauracje, które specjalizują się w organizowaniu różnych imprez okolicznościowych, dysponują określoną ilością miejsca. W przypadku restauracji Basztowej zorganizować można przyjęcie na 120 osób, ale jeśli ktoś ma w planach zaprosić mniej osób, to można bez problemów dostosować salę do ilości gości. Klient nie musi niczym się martwić, wystarczy że ustali ilu gości przybędzie, a pracownicy restauracji zajmą się przygotowaniem sali.
  • Oszczędność czasu - nie musisz zawracać sobie głowy porządkowaniem, układaniem stołu, ustawianiem winietek czy przygotowywaniem ciast. Wszystkim od A do Z zajmie się restauracja.
  • Oszczędność pieniędzy - wbrew pozorom organizacja przyjęcia weselnego w restauracji nie kosztuje więcej niż zrobienie wesela na sali. Po podliczeniu wszystkich kosztów bardzo często okazuje się, że w kieszeni zostaje nam sporo pieniędzy. A nawet jeśli wydamy tyle samo lub więcej, to można oszczędzić masę czasu na bieganinie oraz organizacji.
  • Możliwość wyboru restauracji z dowolną kuchnią - lubisz restaurację z kuchnią staropolską? A może wolisz dania w innym stylu? Na rynku jest wiele restauracji, więc bez problemów można znaleźć taki lokal, którego menu dokładnie odpowiada naszym oczekiwaniom.

Jak wybrać restaurację do organizacji wesela?

Kiedy planujesz zorganizować wesele w lokalu wybierz takie miejsce, które dobrze znasz i cieszy się dobrymi opiniami. Warto wybrać się wcześniej do restauracji na posiłek, aby sprawdzić, jak smakują się przygotowane przez nich dania oraz jak wygląda miejsce.