Główną działalnością specjalistycznych ubojni kur jest produkcja mięsa drobiowego. Współpracują one z wieloma przedsiębiorstwami, które zajmują się wyrobem gotowych do spożycia produktów. Ubojnie kur poprodukcyjnych prężnie działają na terenie całego kraju, a także eksplorują rynki zagraniczne. Dobre firmy o tym właśnie profilu wyróżniają się rzetelnością, wysoką jakością oferowanych produktów i wieloletnim doświadczeniem w branży. Jak zadania realizują w ramach codziennej działalności?

Kompleksowa obsługa dostawców

Gospodarstwa rolne, które zdecydują się na współpracę ze specjalistyczną ubojnią kur poprodukcyjnych mogą liczyć na kompleksową obsługę każdej transakcji. Firmy tego typu zajmują organizowaniem odbioru kury żywej, jej załadunkiem oraz transportem do ubojni. Na miejscu żywiec zostaje ubity, oczyszczony, poporcjowany i spakowany zgodnie z przyjętymi procedurami. Gotowy produkt zostanie dostarczony we skazane przez kontrahenta miejsce. Jak informuje specjalista z Firmy Drobiarskiej w Strzegomiu- stali klienci mogą liczyć na pełne zaufanie ze strony przedsiębiorstwa. W ich przypadku wszystkie procedury upraszczane są do minimum a odbiór kolejnej dostawy może odbyć się po wcześniejszym, telefonicznym uzgodnieniu. Zakład dba o to, by obie strony były w pełni zadowolone ze współpracy.

Praca z towarem

W pracy z tak dużą ilością towaru najważniejsza jest odpowiednia organizacja. Nie bez znaczenia jest również specjalnie zaprojektowane zaplecze technologiczne, które pozwala na zwiększenie wydajności produkcji. W ubojniach drobiu zasady higieny muszą być bezwzględnie przestrzegane. W końcu towar, który trafia do rąk klienta musi być bezpieczny, zdrowy i smaczny. W ramach hurtowej sprzedaży mięsa drobiowego, kontrahenci mogą wybierać spośród kury rosołowej i jej części (skrzydeł, ćwiartek, filetów) oraz elementów kury mięsnej.

Pakowanie i przechowywanie mięsa drobiowego

Produkcja mięsa drobiowego wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Z tego też względu specjalistycznie ubojnie kur poprodukcyjnych muszą rygorystycznie przestrzegać rozmaitych norm sanitarnych oraz przepisów BHP. Oczywistym jest więc, że poporcjowany drób musi zostać odpowiednio opakowany, by uchronić mięso przed zepsuciem i rozwinięciem się patogenów. Musi być ono także przechowywane w odpowiednich warunkach , dlatego też firmy drobiarskie wyposażone są w mroźnie, które utrzymują stałą temperaturę zamrożonego mięsa. Kontrahenci mają wówczas pewność, że otrzymują towar najwyższej jakości, który wyróżnia się bogactwem składników odżywczych oraz wyjątkową delikatnością i smakiem.