czas czytania: 3 min materiał partnera

Brukarstwo, niwelacja terenu i prace ziemne w ofercie firm ogólnobudowlanych

brukarstwo

Niezależnie od rodzaju inwestycji, pierwszym etapem prac budowlanych są prace ziemne związane z wykopami i fundamentami, ale także z przygotowanie terenu, czyli jego niwelacją. Wiele firm ogólnobudowlanych, w tym także Agro-Trans-Bud z Więcłowic Dworskich, posiada w swojej ofercie właśnie takie usługi. Możesz im zlecić także położenie kostki brukowej.

Na czym polega nowoczesne brukarstwo?

Brukowanie nie jest trudne i skomplikowane, jednak wymaga siły fizycznej i dużych pokładów cierpliwości. Z tych względów wiele osób decyduje się na usługi oferowane przez fachowców, którzy zajmą się brukowaniem podjazdów czy placów. Brukowanie jest procesem składającym się z kilku etapów. Jeżeli w miejscu, gdzie ma zostać położona kostka brukowa znajduje się już bruk lub płyty chodnikowe, w pierwszej kolejności należy je usunąć, a potem przygotować podłoże do położenia nowego bruku. Niezwykle ważne jest tu prawidłowe ubicie ziemi pod kostkę, by finalnie całość nie była krzywa i wyboista. W zależności od rodzaju podłoża , przed ułożeniem kostki, można podsypać teren piaskiem lub żwirem, a także podsypką cementowo-piaskową. Dobry brukarz nie tylko ułoży kostkę, ale także pomoże wybrać odpowiedni produkt. Zapyta o miejsce, w którym bruk ma zostać ułożony. To pomoże ustalić parametry (grubość i wielkość) i rodzaj materiału, które mają duży wpływ na wytrzymałość kostki. Pracownik z firmy świadczącej usługi brukarskie powinien dostosować rodzaj kostki do jej przeznaczenia. Na wąskich i krętych ścieżkach i alejkach sprawdzi się drobny bruk, a na regularnym i obszernym terenie lepsza będzie duża kostka. Wzór i kolor kostki najlepiej dopasować do otoczenia i stylu przestrzeni. Profesjonalnym brukarstwem zajmują się specjaliści z Agro-Trans-Bud. Dzięki nowoczesnym narzędziom i specjalistycznemu sprzętowi zajmują się kompleksowymi usługami brukarskimi. Możesz zlecić im ułożenie kostki brukowej na parkingu, brukowanie chodnika czy alejek w ogrodzie.

Prace ziemne i niwelacja terenu

Prace ziemne są skomplikowanymi czynnościami, wymagającymi od pracowników odpowiednich kwalifikacji, specjalistycznej wiedzy i doświadczenia, które pozwalają m.in. na obsługę sprzętu. Celem robót ziemnych jest przygotowanie terenu pod budowę. W pierwszej kolejności fachowcy, nim przystąpią do działania, muszą opracować plan prac i przewidzieć pojawienie się różnego rodzaju komplikacji. Roboty ziemne zmieniają ukształtowanie podłoża i składają się z kilku etapów. Wykonywane są wszelkie wykopy i roboty fundamentowe. Zazwyczaj też niezbędny jest transport odpowiednich materiałów: piasku czy kruszywa. Potem następuje niwelacja terenu, czyli wyrównywanie powierzchni pod budowę inwestycji. Niwelacja przydatna jest także przed położeniem kostki brukowej. Czynności te na ogół odbywają się w sposób mechaniczny. Konieczne więc jest użycie specjalistycznego sprzętu, którym dysponuje Argo-Trans-Bud. Firma świadczy usługi nowoczesną koparko-ładowarką oraz innymi urządzeniami, które są niezbędne zarówno przy wykopach, nasypach czy niwelacji terenu. Zajmuje się także wycinką starych drzew w parkach i ogrodach.