czas czytania: 30 min materiał partnera

Co kupisz w dobrym markecie budowlanym?

materiały budowlane

Markety budowlane są coraz bardziej popularne w Polsce. Kiedyś były one najczęściej wielkimi hurtowniami, obsługującymi klientów biznesowych – inwestorów. Dzisiaj swoje produkty zapewniają zaś nie tylko w hurcie, ale także w detalu dla podmiotów indywidualnych. Każdy zatem dzisiaj zamiast do małego, słabo wyposażonego sklepu z materiałami budowlanymi, może udać się do profesjonalnego marketu – wcale nie mowa tutaj o tych sieciowych, które nie zawsze oferują najlepsze ceny i wyroby różnych marek.

Market sieciowy vs market indywidualny

Markety sieciowe głównie opierają swoją pozycję o duży asortyment oraz o wyrobioną przez lata markę. Warto jednak wiedzieć, że istnieją na rynku markety indywidualne, które po przeanalizowaniu oferty, znacznie lepiej wypadają pod kątem zarówno niskich cen, jak i też oferowania wyższych jakościowo materiałów budowlanych w tym substytutów. Mowa oczywiście o różnego rodzaju produktach mniej znanych marek, które jednak dorównują tym rozsławionym w całej Polsce, wśród deweloperów, architektów, dekarzy, instalatorów elektrycznych, czy domowych majsterkowiczów. Zarówno materiały budowlane i akcesoria popularnych producentów, jak i tych mniej rozpoznawalnych, znaleźć można m.in. w Markecie Budowlanym MB BARTEK. Kupisz tam wyroby np. marki Śnieżka, DeWalt, Dekoral, Cekol, Dedra, Dulux, Dragon, Dolina Nidy, Proline, Sadolin, Silikaty, i wiele innych…

Szeroki asortyment produktów

Markety budowlane przede wszystkim słyną z oferowania szerokiego asortymentu produktów wykorzystywanych przez inwestorów budowlanych biznesowych, a także prywatnych, czy tych na zlecenie podmiotów publicznych. Hurtownie często wyposażone są w setki narzędzi i akcesoriów elektrycznych, dziesiątki narzędzi i akcesoriów ogrodniczych, w prefabrykowane ogrodzenia, w stal, w akcesoria gospodarstwa domowego, oraz oczywiście w materiały budowlane m.in. cegły, bloczki, pustaki, cement, wapno, styropian, siatki elewacyjne, klej do styropianu, gotowe zbrojenia podłogowe, izolacje poziome i pionowe, piany i silikony, farby, lakiery, preparaty impregnujące i inne rozpuszczalniki, płyty OSB, karton gips, stelaże aluminiowe oraz wiele innych.

Doradztwo techniczne i dodatkowe usługi

Oprócz szerokich działań sprzedażowych wiele marketów budowlanych świadczy również doradztwo techniczne i inwestycyjne, pomagając skompletować listę zakupową i stworzyć kosztorys. Dużo tego typu podmiotów, zwłaszcza tych, które nie działają w znanych sieciach, aby wyróżnić się na rynku, oferuje dodatkowe usługi. Tak jest ze wspomnianą firmą MB BARTEK, która zajmuje się wypożyczaniem maszyn budowalnych i ogrodniczych, od wiertnic po kosy spalinowe, czy nawet rusztowania!