czas czytania: 2 min materiał partnera

Czym charakteryzują się dzisiaj dobre firmy geodezyjne?

geodeta

Niestety analizy ekonomiczne dowodzą, że wysoka konkurencyjność rynku i łatwość w tworzeniu nowych firm powoduje to, że w wielu branżach działa setki przedsiębiorstw o niskiej jakości świadczonych usług. Takie zjawisko można zauważyć między innymi w sektorze budowlanym, w tym w dziedzinie geodezji i kartografii. Zanim podejmiesz zatem współpracę z daną pracownią, poznaj cechy, które charakteryzują najlepsze z nich!

Szeroki zakres usług

Najlepsze pracownie geodezyjnie wcale nie muszą wyróżniać się dzisiaj długoletnim doświadczeniem. Dla wielu inwestorów bardziej liczą się rekomendacje oraz wcześniej wykonane realizacje. Najlepiej, aby Twój przyszły partner inwestycyjny zajmował się obsługą klientów indywidulanych, biznesowych oraz publicznych, znających się doskonale zarówno na budownictwie mieszkaniowym, jak i komercyjnym, publicznym, czy też liniowych (np. drogownictwo), wśród którego dzisiaj jest wiele zleceń/przetargów.

Jeśli chodzi o szczegółowe usługi, które świadczą najlepsze firmy geodezyjne, można wymienić takie działania, jak m.in.: wstępne projekty podziałów działek,  podziały nieruchomości zurbanizowanych ​i na terenach rolnych, podziały pod poszerzenie pasów drogowych,  wznowienia granic,  rozgraniczenia nieruchomości, sporządzanie dokumentacji geodezyjnej do celów prawnych,  pomiary powykonawcze budynków i przyłączy, pomiary sytuacyjno-wysokościowe terenu oraz opracowanie ich wyników,  pomiary wykonywane w celu ustalenia powierzchni zasiewów upraw,  pomiary inwestycyjne,  pomiary realizacyjne, mapy do celów projektowych (analogowe i numeryczne), mapy zasadnicze (analogowe i numeryczne),  inwentaryzacja urządzeń podziemnych, oraz wytyczanie obiektów budowlanych.

Nowoczesne metodologie pracy oraz sprzęt geodezyjny

Kolejnym wyznacznikiem dobrych firm geodezyjnych, jest wykorzystywanie tylko najnowszej technologii sprzętów geodezyjnych terenowych, oraz oprogramowania kartograficznego. To one bowiem sprzyjają szybszemu prowadzeniu inwestycji, a także uzyskiwaniu precyzji projektowo-wykonawczych, co do milimetra! Jeśli chodzi o nowoczesne metodologie, należy przede wszystkim podkreślić olbrzymią rolę geodetów przy kompleksowej obsłudze inwestycji i prowadzeniu kontroli danych etapów np. wznoszenia konkretnego obiektu. Istotne jest także to, że dzisiaj dobrzy geodeci nie tylko tworzą określone branżowe projekty, ale także opracowania logistyczne, związane z dokładnie wyznaczonym harmonogramem prac i ich kosztorysem. Wielokrotnie pracownie, które stawiają na takie rozwiązania, mają szerokie kontakty branżowe i administracyjne, dzięki którym dane procesy urzędowe mogą być wykonywane nawet o połowę szybciej, niż wyznaczają to różnego rodzaju przepisy. Jeśli zatem poszukujesz sprawdzonej firmy, skorzystaj z Usług geodezyjnych i kartograficznych inż. Adriana Cisickiego z miejscowości Dobrzeń Wielki (województwo opolskie).