Ciężko wyobrazić sobie jakąkolwiek budowę bez rusztowania. Jest ono niezbędnym narzędziem do przeprowadzenia wielu prac wykończeniowych.  Zakup rusztowania jest dosyć kosztowny, dlatego też nie każdy inwestor może sobie na niego pozwolić. Na szczęście na rynku istnieją firmy, które zajmują się ich wynajmem. Z jakimi kosztami należy się liczyć, chcąc skorzystać z takiej usługi?

Różny region-różna cena

Decydując się na wynajem rusztowań, musimy mieć świadomość, że całkowity koszt usługi będzie zależny od lokalizacji. Różnice w cenie są duże i dotyczą większych miast i całych regionów. Koszt wynajmu rusztowania w województwie świętokrzyskim będzie dużo niższy niż w przypadku województwa mazowieckiego. Ma na to wpływ wiele czynników- mnogość inwestycji budowlanych w danym regionie w tym samym czasie czy też zamożność jego mieszkańców. Ciężko jest jednoznacznie określić jaką cenę zaproponuje przedsiębiorca, należy rozważyć kilka ofert i wybrać tę, która będzie najbardziej korzystna. Atrakcyjne ceny wynajmu rusztowań w województwie małopolskim zapewnia np. firma Łazarski. Przedsiębiorstwo zajmuje się także wynajmem szalunków ściennych i stropowych oraz deskowań.

Rodzaje rusztowania

Oprócz lokalizacji, na cenę wynajmu rusztowania, wpływ ma także jego rodzaj. Decydując się na konkretny typ, musimy koniecznie wziąć pod uwagę jego specyfikację techniczną. Przedsiębiorstwa oferują inwestorom wynajem rusztowania elewacyjnego, rusztowania warszawskiego, klinowego lub przejezdnego. Największym zainteresowaniem klientów cieszy się rusztowanie warszawskie. Jest ono stosunkowo łatwe w montażu i można je stosować zależnie od potrzeby. Sprawdzi się ono przy pracach związanych z wykonywaniem elewacji budynku czy podbitki dachowej. Rusztowania warszawskiego można używać zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektu. Koszt ich wynajmu również nie jest duży, szczególnie w porównaniu do rusztowania klinowego i przejezdnego.

Wysokość rusztowania ma znaczenie

Koszt wynajmu rusztowania uzależniony jest również od jego wysokości. Za niższe narzędzie zapłacimy mniej niż za jego wyższy odpowiednik. Warto jednak pamiętać o tym, że im wyższe rusztowanie tym więcej ma zastosowań. Dzięki temu wszelkie prace budowlane można wykonać w krótszym czasie. Decydując się na współpracę z firmą, oferującą wynajem rusztowania, należ określić dokładny czas usługi. To także będzie miało wpływ na końcową cenę. Im dłuższy okres wynajmu, tym koszt będą odczuwalnie niższe. Najdrożej wyjdzie nam wynajem rusztowania na jeden dzień. Nie bez znaczenia jest także termin, w których chcemy skorzystać z oferty firmy.  Lato to czas wielu inwestycji, ceny  wynajmu mogą być wtedy wyższe.