czas czytania: 30 min materiał partnera

Inteligentny dom w idei budownictwa pasywnego

SmartDom

Automatyka budynkowa początkowo wdrażana była, jako systemy BMS w wielkopowierzchniowych obiektach takich, jak biurowce, ośrodki przemysłowe, czy szpitale. Dzisiaj odmianą dla budownictwa mieszkaniowego, są rozwiązania SmartDom, które idealnie pasują między innymi do idei proekologiczności i energooszczędności domów jednorodzinnych pasywnych. Dowiedz się, jakie są zalety tego systemu, jakie ma rozszerzenia, i do jakiej firmy wdrożeniowej warto się zgłosić!

Automatyka wszystkich instalacji wewnętrznych i zewnętrznych

Możliwości systemu SmartDom, są bardzo szerokie i elastycznie konstruowane. Dla przykładu nasze rolety zewnętrzne, mogą unosić się i opuszczać do poziomu nasłonecznienia, czy też mogą zamykać się i otwierać regularnie, o wskazanych godzinach. Kalibracja systemu i jego zarządzanie jest zatem bardzo proste, dzięki panelom sterowania, a nawet smarfonem i laptopem – również wtedy, kiedy nie ma Ciebie w domu

Inteligentny dom to jednak nie tylko rolety zewnętrzne, czy wewnętrzne. To możliwość sterowania oświetleniem całego budynku, systemem nawodnienia, monitoringiem i domofonami, siecią teleinformatyczną, sprzętami AGD i RTV, ogrzewaniem, wentylacją, a także klimatyzacją. Pożądanymi funkcjami obecnie, są także system pogodowy, który dostosowuje temperaturę pomieszczeń, czy poziom oświetlenia do warunków zewnętrznych, czy też system symulacji obecność tak, aby podczas wakacji odstraszyć potencjalnych włamywaczy.

Funkcji SmartDom może być zaś znacznie więcej, a to zależy tylko i wyłącznie od nas. Dzisiaj nawet pozwalają one zarządzać pompami ciepła, kotłami piątej klasy, czy też fotowoltaiką i urządzeniami przydomowej oczyszczalni ścieków. Jeśli jednak planujemy wdrożyć tak zaawansowane rozwiązania, musimy korzystać z pomocy odpowiednich firm, które projektują system inteligentnego domu, wdrażają i dostarczają jego elementy, a także gwarantują w zakresie ich użytkowania pełne szkolenie. Już dziś zatem warto polecić doświadczoną firmę IDOMQ, która obsługuje klientów indywidualnych, biznesowych i publicznych, również w zakresie gwarantowania najwyższej jakości materiałów budowlanych.

Zalety systemy SmartDom

Do najważniejszych zalet systemu SmartDom zalicza się:

  • wysoki komfort użytkowy,
  • ergonomiczne i proekologiczne korzystanie z budynku – obniżone rachunki za prąd itd.,
  • wysoki poziom bezpieczeństwa włamaniowego,
  • wysoki poziom bezpieczeństwa pożarowego itp.,
  • możliwość elastycznego kreowania swojego systemu,
  • sterowanie zdalne,
  • coraz niższe koszty wdrożeniowe, co wiąże się z olbrzymim popytem na to rozwiązanie.