czas czytania: 30 min materiał partnera

Reorganizacja przestrzeni lokalu użytkowego – zabudowy kartonowo-gipsowe

Remont

Do zabudowy kartonowo-gipsowej, zalicza się między innymi ściany działowe, które są lekkie, łatwe w montażu i późniejszym wykończeniu, a także, które wbrew pozorom wyróżniają się wysokimi wskaźnikami izolacyjności termicznej oraz akustycznej. Oczywiście ich parametry techniczne, oraz estetyka, zależą od późniejszych działań wykończeniowych – tynkowania, szpachlowania, czy malowania. Dowiedz się, kiedy warto postawić na reorganizację przestrzeni lokalu użytkowego.

Zagospodarowanie przestrzenią użytkową

Dzisiaj wiele firm remontowych przyjmuje zlecenia inwestorów związane z chęcią zmiany zagospodarowania przestrzeni użytkowej. Mowa o burzeniu ścian działowych i stawianiu tych nowych, między innymi w technologii wydajnych płyt kartonowo-gipsowych. Jest to najczęściej wykorzystywane wtedy, kiedy chcemy:

  • optycznie zwiększyć przestronność domu
  • kiedy tworzymy salony z aneksami kuchennymi,
  • kiedy budujemy dodatkowy pokój dla nowego dziecka,
  • kiedy odświeżamy kawalerkę, pozbywając się niepotrzebnych ścian dzielących salon z kuchnią i korytarzem,
  • kiedy przekształcamy mieszkanie, na kancelarię, gabinet, czy salon kosmetyczny.

To właśnie w takich sytuacjach, warto zdecydować się na nowy projekt i wykonanie ścian działowych. Istotne przed tym jest jednak przeprowadzenie odpowiednich ekspertyz budowlanych, zwłaszcza w starszych obiektach, których nośność może być zachwiana poprzez usunięcie danych ścian.

Etapy tworzenia nowych ścian

Po wyburzeniu starych ścian i postawieniu płyt kartonowo-gipsowych, przychodzi czas na szpachlowanie, a także malowanie. Warto przy tym wiedzieć, że coraz większa liczba firm decyduje się na wykorzystywanie specjalnych agregatów, które szybciej i bardziej równomiernie rozkładają dane materiały budowlane płynne na określone powierzchnie. Stosowanie takich technologii, pozwala zaś na przeprowadzenie szybkiego remontu, bez dużej ilości strat materiałowych, bez kurzu, a także kilkudniowej wyprowadzki z domu, czy mieszkania. Lokal o powierzchni 60 metrów kwadratowych, może być otynkowany i wymalowany, w zaledwie kilkanaście godzin! Aby jednak osiągnąć tak krótki czas tych etapów remontu, należy podejmować współpracę z takimi firmami, jak przedsiębiorstwo Pawła Pawliczka!

Cenne wskazówki:

  • Przy reorganizacji przestrzeni mieszkań, czy domów, w sufitach, czy innych ścianach mogą powstać różnego rodzaju ubytki. Te można szybko usuwać wykorzystując masy szpachlowe wyrównujące takie, jak np. ACRYL-PUTZ START.
  • Płyty kartnowo-gipsowe warto zabezpieczyć w narożnikach specjalnymi profilami aluminiowymi, które chronią określone miejsca przed obtłuczeniami, pęknięciami, czy innymi uszkodzeniami. Bez problemu konstrukcje te są pokrywane gładziami, tynkami itd.