czas czytania: 2 min materiał partnera

Wykończenie ścian kluczowe w aranżacji pomieszczeń

Wykończenie ścian

Ściana to jeden z podstawowych i najważniejszych elementów konstrukcyjnych we wszystkich obiektach użytkowych. Zarówno ze strony zewnętrznej, jak i wewnętrznej, spore znaczenie ma jej wygląd. Wizualnie ściana powinna bowiem być zgodna z założeniami inwestora odnośnie planowanej aranżacji, na którą ten element konstrukcyjny ma bardzo duży wpływ. Jakie zatem możliwości w zakresie wykończenia ścian proponują specjalistyczne firmy remontowo-budowlane?

Precyzyjne układanie glazury

Płytki położone na ścianach to widok bardzo często spotykany przeważnie w łazienkach, ale też w kuchniach i nie tylko. Jest to bardzo powszechne rozwiązanie, które charakteryzuje się eleganckim wyglądem, doskonałą stylistyką i dodatkowo możliwością dopasowania poszczególnych płytek w celu stworzenia niepowtarzalnej aranżacji. Należy jednak pamiętać, że układanie glazury nie jest zadaniem prostym. Wymaga nie tylko odpowiednich umiejętności, ale też specjalistycznego sprzętu.

Dysponują nim fachowcy z dobrych firm remontowo-budowlanych. Jedną z nich prowadzi Jarosław Majaczyk, który świadczy kompleksowe usługi budowlane, w tym również układanie glazury. Dzięki możliwości docinania płytek w odpowiedni sposób, na ścianach powstają nawet najbardziej skomplikowane kompozycje zaprojektowane przez inwestora. Glazura coraz częściej widywana jest także w innych pomieszczeniach użytkowych, nie tylko łazienkach czy kuchniach, nie jest jednak jedynym sposobem na wykończenie ścian. Co jeszcze proponują w tym zakresie fachowcy?

Kluczowy wygląd ściany

Ściana ma ogromny wpływ na ostateczny wygląd wnętrz. Z tego względu jej wykończenie musi być profesjonalne i przemyślane. Estetycznym rozwiązaniem jest wykorzystanie farby do malowania ścian, co daje możliwość naniesienia na powierzchnię wybranych odcieni. Kolorystyka będzie spójna z elementami wyposażenia, dzięki czemu aranżacja stanie się kompletna i doskonale wyglądająca. Malowanie nie dotyczy jednak wyłącznie ścian zewnętrznych. Specjaliści od prac remontowo-budowlanych zadbają też o malowanie elewacji.

Wciąż popularną metodą na wykończenie ścian jest ich tapetowanie. Nałożenie kolejnych pasów materiału cieszy się sporym zainteresowaniem ze względu na ich niepowtarzalny wygląd, a co za tym idzie – możliwość stworzenia wyjątkowej aranżacji. Tapetowanie ścian to również jednak dość skomplikowana praca, dlatego niezbędne jest do jej realizacji wynajęcie fachowców. To właśnie dzięki nim ściany w konkretnych pomieszczeniach będą wyglądały dokładnie tak, jak oczekiwał tego inwestor i pozwolą na korzystanie z estetycznych wnętrz.