Czeka Cię wykończenie łazienki w nowo wybudowanym obiekcie? A może masz w planach jej gruntowny remont? W obu sytuacjach będziesz musiał dokonać wyboru odpowiednich materiałów wykończeniowych, armatury łazienkowej i mebli, które znajdą się w tym pomieszczeniu! Z naszego artykułu poznasz najpopularniejsze pomysły na zaaranżowanie wnętrza każdej łazienki.

Aranżacja małej łazienki – jak maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń?

Producenci armatury i mebli łazienkowych oferują gotowe zabudowy meblowe, asymetryczne wanny, narożne kabiny i umywalki montowane w blatach szafek! Takie rozwiązania pozwalają wykorzystać każdy zakątek, a jednocześnie cieszyć się w pełni wyposażoną i komfortową łazienką o niewielkiej powierzchni.

Na ściany i podłogę warto wybrać jasne kolory płytek, które optycznie ją powiększą, a przy tym będą łatwe w utrzymaniu czystości. Na szczególną uwagę zasługują łazienki z dodatkami marmuru lub drewna. Ścianę znajdującą się naprzeciw drzwi można również zaaranżować z pomocą kolorowych, geometrycznych płytek lub efektownej grafiki!

Kompleksowym wykończeniem łazienki zajmą się fachowcy z firmy Budex Remonty i Wykończenia Ocieplanie Budynków Dariusz Cebula. Z ich pomocą możesz liczyć na funkcjonalne i gustowne aranżacje!

Jak urządzić dużą, przestronną łazienkę?

W Twoim domu znajdzie się łazienka o powierzchni kilkunastu metrów kwadratowych? Mimo wielu możliwości, jakie nam daje, warto dokładnie przemyśleć ustawienie każdego mebla oraz wykończenie i kolorystykę ścian.

Dzięki dużej przestrzeni łazienkowej nie musimy wybierać pomiędzy kabiną prysznicową a wanną! Co więcej, możemy zamontować dwie umywalki (aby umożliwić jednoczesne wykonywanie podstawowych czynności pielęgnacyjnych drugiej osobie) oraz bidet – służący do zachowania higieny osobistej.

Zwolennikom eleganckiego stylu polecamy zaaranżować łazienkę w jednej, ewentualnie dwóch barwach, wykorzystując różne wykończenia płytek (matowe, błyszczące, półmatowe). Ekskluzywny charakter podkreślą duże lustra i nowoczesne lampy LED w zabudowie sufitowej!