Firma JAGAN z Rumi specjalizuje się w wynajmie maszyn budowlanych, w prowadzeniu robót ziemnych i rozbiórkowych, a także w szeroko rozumianych pracach drogowych. Zalicza się do nich wykonywanie dróg tymczasowych czy opracowywanie architektury ogrodowej. Liczyć można też na artystyczne układanie kostki brukowej. Na czym polega taka usługa i kiedy jest ona polecana?

Czym jest artystyczne układanie kostki brukowej?

Artystyczne układanie kostki brukowej to tworzenie podjazdów, chodników, ścieżek, schodków, tarasów, a także parkingów w taki sposób, by zachwycały one swoją nietuzinkową estetyką. Jak podkreślają fachowcy z firmy JAGAN, takie konstrukcje z bruku lub granitu mogą mieć różne wzory, napisy czy nawet grafiki. Osiąga się to dzięki właściwemu rozplanowaniu ułożenia kostek o różnym zabarwieniu, fakturze oraz rozmiarach. Zespół brukarzy JAGAN proponuje zarówno materiały brukarskie o nowoczesnej estetyce, jak i bloczki specjalnie postarzane, które idealnie pasują do stylu rustykalnego, śródziemnomorskiego czy industrialnego. Zapewnia to zaś producent SEMMELROCK, o czym mówi jeden z fachowców firmy JAGAN:

Jako zespół profesjonalistów dbający o najwyższą jakość i jednocześnie atrakcyjną cenę, współpracujemy tylko z najlepszymi producentami kostek brukowych na rynku. To właśnie marka SEMMELROCK umożliwia nam tworzenie niezwykłych murków, tarasów, a także elementów infrastruktury drogowej, które zachwycają nie tylko estetyką, ale długoletnią żywotnością. Z nami można zatem stworzyć małą architekturę ogrodową, którą pozazdrości każdy sąsiad.

Na czym polega artystyczne układanie kostki brukowej?

Artystyczne układanie kostki brukowej wymaga dobrego zaplanowania. Firma JAGAN z Rumi zawsze przygotowuje koncepcję wyglądu nawierzchni z klientem i pomaga dobrać właściwy bruk/granit. Jest to podstawa dla projektu ułożenia kostki, który uwzględnia każdy najmniejszy szczegół. Zespół JAGAN dba nawet o to, by w odpowiedni sposób ukryć/wpasować w bruk włazy rewizyjne, kratki odpływowe czy inne elementy chodnika, placu lub ogrodu. Prace wykonawcze zawsze uwzględniają wykorzystanie nowoczesnego sprzętu, dzięki któremu podłoże brukowe jest solidne i trwałe na lata. Kolejność wykonywanych robót to zaś:

  1. Przygotowanie gruntu.
  2. Budowa podbudowy.
  3. Osadzanie krawężników.
  4. Stawianie palisad i murków oporowych.
  5. Tworzenie podsypki i innych warstw filtracyjnych.
  6. Układanie kostki brukowej/granitowej.
  7. Fugowanie nawierzchni piaskiem.

Dopełnieniem projektu może być również jego rozszerzenie o ogrodzenie gabionowe lub aranżacje ogrodowe z wykorzystaniem dekoracyjnych otoczaków czy brył szklanych. Zespół JAGAN sprzedaje kamienie ozdobne, które pochodzą prosto ze słonecznych Włoch.

Kiedy warto zdecydować się na artystyczne układanie kostki brukowej?

Artystyczne układanie kostki brukowej polecane jest każdemu inwestorowi, który liczy na stworzenie pięknej nawierzchni. Nie musi jednak oznaczać to, że będzie ona wyróżniała się na tle budynku czy całej przestrzeni urbanistycznej. Firma JAGAN proponuje rozwiązania wyważone i stylowe, które upiększą daną posesję, teren urzędu, osiedla czy ten wokół biurowca. O artystyczne układanie kostki brukowej proszą zatem dyrektorzy szpitali i szkół, zarządcy obiektów komercyjnych i kulturalnych, a także klienci indywidualni aranżujący ogrody przez swoimi domami.

Każdy kto, skorzystał zaś z usług brukarskich firmy JAGAN, powinien zainteresować się też ofertą letniego i zimowego utrzymania dróg. Pracownia z Rumi pomaga konserwować bruk i usuwa z niego zabrudzenia oraz śnieg.