Globalne ocieplenie nie jest już abstrakcyjnym pojęciem, ale rzeczywistością. Jak sobie poradzić w upalne lato, kiedy wentylator, zamiast chłodzić, jedynie mieli rozgrzane powietrze? Nie męcz się – zainwestuj w klimatyzację i korzystaj z przyjemnego chłodu latem oraz bezobsługowego ogrzewania w okresach przejściowych. Urządzenia, armaturę chłodniczą, narzędzia oraz nowoczesne środki czyszczące znajdziesz u sprawdzonego dystrybutora – w firmie AVICOLD.

Instalacje klimatyzacyjne w domu i biurze

Wraz z nadejściem lata powraca  problem utrzymania komfortu cieplnego w pomieszczeniach. Gdy kończy się zima z niecierpliwością oczekujemy ciepłych i słonecznych dni, lecz szybko okazuje się, że zbyt wysoka temperatura nie sprzyja koncentracji w pracy oraz pełnemu relaksowi w domu. Kilkudniowy upał potrafi dać się we znaki nawet największym amatorom opalania się, a ponadto stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia. Chłodna kąpiel, lody lub zimny napój dadzą jedynie chwilowe ukojenie. Zdecydowanie lepszym, długotrwałym rozwiązaniem jest montaż systemu klimatyzacji w domu oraz biurze. Firma AVICOLD, z siedzibą główną w Cieszynie, oferuje hurtownikom, instalatorom oraz projektantom doradztwo techniczne i profesjonalną obsługę bazującą na przeszło trzydziestoletnim doświadczeniu na rynku chłodniczym. Fachowcy, w placówkach firmowych, pomogą skompletować potrzebne urządzenia najwyższej jakości, cenionych producentów, a wszystko to w atrakcyjnych cenach.

Pompa ciepła – źródło energii odnawialnej

Coraz częściej stosowaną alternatywą dla nieekologicznych pieców węglowych są pompy ciepła, które wykorzystują powietrze zewnętrzne – zarówno do chłodzenia, jak i ogrzewania pomieszczeń, zależnie od potrzeb. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest fakt, że urządzenia te można podłączyć do posiadanej już w domu instalacji grzewczej. W hurtowni AVICOLD znaleźć można wysokiej jakości pompy ciepła typu powietrze-powietrze oraz typu powietrze-woda, rury chłodnicze, węże skroplin, zawory z siłownikiem, a także odpowiednie filtry osuszająco-odkwaszające. Dostępne są również inne akcesoria i narzędzia serwisowe, służące do montażu agregatów oraz odzysku i napełniania instalacji czynnikiem chłodzącym.

Czyszczenie i dezynfekcja w klimatyzacji

Układy klimatyzacyjne, by działały prawidłowo i właściwie spełniały swoją funkcję przez lata wymagają wykonywania regularnych przeglądów, czyszczenia i konserwacji. Wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów, firma AVICOLD posiada w swojej bogatej ofercie także doskonałe preparaty czyszczące i dezynfekujące do parowników i skraplaczy, dostępne w postaci aerozoli, płynów oraz, koncentratów zawierających jony srebra, które służą nie tylko do mycia poszczególnych urządzeń i komponentów, ale także dezynfekują je, niszcząc grzyby, pleśnie i bakterie oraz zapewniają higienę.