Bezpieczny wywóz odpadów budowlanych

Materiał partnera
2019-09-24
wywóz gruzu

Z generalnym remontem domu czy mieszkania, wraz z wymianą instalacji, zrywaniem podłóg i burzeniem ścian, wiąże się ogromna ilość gruzu i śmieci, których nie wolno wrzucić do zwykłego śmietnika, ani nie należy ich palić. Są to np. stare panele podłogowe, płytki ceramiczne czy pozostałości po starych ścianach. By posprzątać cały gruz został uprzątnięty w prawidłowy sposób, najlepiej w tym celu wynająć profesjonalną firmę, taką jak Buli z Warszawy.

Jak gromadzić odpady budowlane?

Odpady budowlane należy gromadzić w sposób bezpieczny dla otoczenia. Powinny być przechowywane w trakcie trwania remontu/budowy w przeznaczonych do tego zbiornikach, takich jak oferowane przez nas kontenery. Dzięki temu po ich odbiorze wyspecjalizowani pracownicy naszej firmy będą mogli posortować odpady na te, które nadają się do odzysku i te, które są przeznaczone do składowania. Pozwoli to na możliwie najwyższy stopień zniwelowania negatywnego wpływu wytwarzanych odpadów na naszą planetę.

Wywóz gruzu – samemu czy z fachowcami?

Wywóz odpadów budowlanych może odbyć się na dwa sposoby. Możesz zrobić to sam, a wtedy pozostałości po remoncie musisz przewieźć do miejscowego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), gdzie bezpłatnie zostaną one od ciebie odebrane. Warto podkreślić, że lokalne punkty PSZOK-u  przyjmują określoną ilość odpadów. Jeśli więc planujesz duży remont i wiesz, że zgromadzisz sporo odpadów, lepiej skorzystaj z drugiej możliwości. Wynajmij firmę zewnętrzną, taką jak Buli. Firmy takie dysponują kontenerami o zróżnicowanej pojemności, z pokrywami lub bez nich. Możesz tu liczyć na transport odpowiedniej wielkości kontenera, ze względu na to, że tego typu firmy dysponują flotą pojazdów dostosowanych do przewożenia odpadów. Firma także przewiezie śmieci do punktu utylizacji. Ceny takiej usługi są uzależnione od wielkości kontenera oraz od czasu, na jaki jest on wypożyczany. Dodatkowo firma zajmuje się porządkowaniem zabrudzonych terenów, piwnic, strychów, odśnieżaniem , a także transportem piasku, żwiru oraz kamienia.

Dostosuj kontener do rodzaju i ilości odpadów

Przed wynajęciem kontenera na odpady budowlane, przelicz jaka ilość gruzu może pozostać po przeprowadzonym remoncie czy rozbiórce. Pamiętaj, że zawsze lepiej mieć większy pojemnik, bo może okazać się , że nie wszystko zmieści się do mniejszego. Firmy, wypożyczające kontenery na gruz posiadają w ofercie kontenery zakryte i odkryte. Te pierwsze sprawdzą się, gdy kontener będzie stał na powietrzu, zaś drugie mogą stać w zadaszonych miejscach.

Opracowanie artykułu:

Buli Wywóz odpadów z remontu i budowy

ul. Staniewicka 1, 03-310 Warszawa Targówek, mazowieckie
e-mail
www