Coraz więcej osób decyduje się na budowę domu energooszczędnego, do czego zachęca ich niższy koszt utrzymania nieruchomości. Bardzo ważne jest jednak to, aby budynek został zaprojektowany w zgodzie z rygorystycznymi normami i standardami. Biuro Architektoniczne Krzysztofy Markanicz oferuje rzetelną i terminową realizację usług. Stała współpraca z klientem sprawia, że efekt finalny jest w stu procentach zgodny z oczekiwaniami.

Jakie cechy posiadają domy energooszczędne?

Domy energooszczędne projektowane są w taki sposób, aby zagwarantować efektywne rozchodzenie się ciepła w budynku. Szczelne konstrukcje sprzyjają magazynowaniu energii, co ma bezpośredni wpływ na koszty ogrzewania nieruchomości. Optymalna cyrkulacja powietrza chroni przed wilgocią ścian, rozwojem pleśni czy grzybów. Wewnątrz obiektu panuje dogodny klimat.

Nowoczesny dom energooszczędny posiada wysokiej klasy izolację termiczną, która odpowiada za redukcję współczynnika przenikania ciepła. Bardzo ważne jest wyeliminowanie potencjalnych mostków termicznych stanowiących źródło ogromnych strat energetycznych

- mówi pracownik Biura Architektonicznego Krzysztofy Markanicz.

Domy pasywne i energooszczędne są najczęściej piętrowe, jednak można spotkać się także z budynkami parterowymi. Warto wspomnieć także o "ciepłym montażu" stolarki okiennej. 

Dlaczego warto zdecydować się na dom energooszczędny?

Budownictwo pasywne dynamicznie się rozwija. Rosnące ceny utrzymania nieruchomości sprawiają, że niejedna osoba poszukuje źródła oszczędności. Dom energooszczędny to inwestycja, która przynosi wymierne korzyści. Najważniejszym atutem są niższe rachunki za ogrzewanie. W większości przypadków montowane są panele fotowoltaiczne, które pokrywają zapotrzebowanie obiektu budowlanego na energię. 

Zaprojektowanie domu energooszczędnego wymaga świetnej znajomości aktualnie obowiązujących przepisów. Tego typu nieruchomości są przyjazne środowisku naturalnemu, co z pewnością ma znaczenie dla tych, którzy troszczą się o los wspólnej planety.