Blachodachówki w Polsce w ostatnich latach stały się niesamowicie popularne. Dzisiaj często są zwieńczeniem dachów domów jednorodzinnych, modnych hoteli, czy też apartamentowców. Moda na blachodachówki wiąże się zaś z niesamowitą opłacalnością inwestycyjną, która nie dotyczy tylko niskich kosztów, ale przede wszystkim wysokich parametrów technicznych. Blachodachówki są bowiem stosowane nawet w trudnych skandynawskich warunkach, w ideach budownictwa pasywnego.

Oszczędność inwestycyjna

Oszczędność inwestycyjna związana z blachodachówkami, jest bardzo złożona. Dotyczy ona niskich kosztów wytworzenia arkuszy o różnych profilach i kolorach, które są sprzedawane w atrakcyjnych cenach. Ich szybki montaż również sprzyja obniżeniu nakładów finansowych na wykonanie pokrycia dachowego. Kolejnym aspektem oszczędnościowym jest ten związany z niską eksploatacją budynku – blachodachówki to świetne izolatory ciepła.

Warto wiedzieć! Lekkość blachodachówek powoduje, że można przy ich stosowaniu wykonywać mniej złożoną więźbę dachową. To zaś generuje znaczne optymalizacje budżetowe.

Klasyka lub modernizm

Blachodachówki świetnie sprawdzają się zarówno przy wykończeniu budynku klasycznego, rustykalnego, czy też skandynawskiego i modernistycznego. Różnorodność estetyczna tychże wyrobów, które mogą występować w płaskiej i profilowanej formie, czy też, które mogą łudząco przypominać dachówki ceramiczne, jest wysoka. Dachy mogą być zielone, pomarańczowe, ceglaste, grafitowe, czarne, czy czerwone.

Wysokie parametry techniczne

Wysokie parametry techniczne to szereg czynników powodujących to, że blachodachówki są dzisiaj tak popularne. Są one bardzo odporne na wysokie i niskie temperatury, na osadzenie się brudu, czy też na  działanie promieniowania UV i wiatru. Oprócz tego są one – jak wspomniano – świetnymi izolatorami ciepła, doskonałą barierą akustyczną, a to wszystko przy bezusterkowości. Uszkodzenia mechaniczne blachodachówek są rzadkością. Wysoką estetykę zapewnia zaś zdolność do łatwego samooczyszczania podczas deszczów.

Łatwy montaż

Ważna zaletą blachodachówek jest również ich prosty montaż, który jest znacznie szybszy od tego związanego z papą termozgrzewalną, czy też z dachówkami ceramicznymi lub betonowymi. Istotne jest jednak kupowanie wysokiej jakości produktów. Tu ze swoją szeroką ofertą przychodzi firma DAS-DACH, która dla swoich potencjalnych klientów przygotowuje precyzyjną wycenę kosztów danej inwestycji! Przekonaj się o tym, odwiedzając w pierwszym etapie dedykowaną stronę www tegoż podmiotu.