Na rynku znajdziesz wiele rodzajów posadzek, jednak warto dowiedzieć się, która z nich będzie najbardziej wytrzymała i spełni Twoje oczekiwania. Na pewno spotkałeś się już z nazwą posadzki żywiczne lub epoksydowe. Czym one są? Dlaczego są tak chętnie wybierane? Komu najlepiej jest zlecić ich wykonanie? Poznaj profesjonalną firmę Bodo Wylewki Maszynowe i Usługi Remontowo Budowlane!

Czym są posadzki epoksydowe i jakie mają zastosowanie?

Żywica epoksydowa to jeden z wytrzymalszych i odporniejszych materiałów budowlanych, dlatego najczęściej wykorzystuje się ją jako posadzkę w obiektach, w których poruszają się pojazdy, np. wózki widłowe czy paleciaki. Chociaż jej zastosowanie jest dużo większe, ponieważ używa się jej również jako składnika w klejach, farbach czy innych kompozytach. Jeśli chodzi o skład, to jest to polimer, który połączony ze środkami wiążącymi twardnieje.

Na posadzkę nakłada się powłokę na bazie żywicy epoksydowej, a po jej całkowitym utwardzeniu staję się ona odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz chemiczne. Dodatkowo jest bardzo prosta w czyszczeniu.

Jej kolor pozostaje bardzo długo intensywny, dzięki czemu wygląda przez długi okres czasu jak nowa — mówi ekspert.

Te wszystkie cechy przekonują inwestorów do wykorzystania jej w obiektach takich jak: garaże, hale magazynowe i produkcyjne, warsztaty czy centra logistyczne. Oprócz branży przemysłowej coraz częściej stosowana jest również w domowych warunkach.

Kto wykonuje posadzki żywiczne epoksydowe?

Postaw na profesjonalizm oraz doświadczenie w branży budowlanej. Zleć wykonanie posadzki żywicznej epoksydowej rzetelnej firmie Bodo Wylewki Maszynowe i Usługi Remontowo Budowlane. Specjalizuje się ona w:

  • tynkach gipsowych maszynowych oraz cementowo-wapiennych,

  • posadzkach,

  • styrobetonie,

  • żywicach poliuretanowych.

Przedsiębiorstwo swoją ofertę kieruje do klientów prywatnych oraz firm deweloperskich i budowlanych. Co więcej, do każdego zlecenia podchodzi indywidualnie, a na pierwszym miejscu stawia zawsze satysfakcję klienta.