Budowa domu – instalacje wodno-kanalizacyjne i grzewcze

Materiał partnera
2020-02-05

Instalacje wodno-kanalizacyjne oraz grzewcze są najważniejsze przy budowie domu. Każdego przyprawiają o zawrót głowy. Chcemy, żeby woda płynęła w rurach bez najmniejszych problemów. Jednak istotną sprawą jest jej podgrzanie i jednocześnie ogrzanie całego domu. Przed wykonaniem instalacji wodnej, musimy zastanowić się nad potrzebami, czyli urządzeniami, a następnie dobrze ją zaplanować. Do instalacji wodociągowej musimy znaleźć specjalistyczną firmę. Hydraulicy doradzą materiały, które musimy zakupić. Najczęściej wykonuje się ją z rur miedzianych lub z tworzyw sztucznych. Wybór materiałów zależy od ogrzewania wody w domu.

Instalacja wodno-kanalizacyjna

Odpowiednia instalacja wodno-kanalizacyjna zapewnia komfort. Korzystamy z niej codziennie. Musi być prawidłowo wykonana, żeby działała bez zarzutów. Dlatego niezwykle ważne jest wynajęcie odpowiedniej firmy z dużym doświadczeniem i praktyką. Musimy wziąć pod uwagę awarie, które się pojawią w czasie użytkowania, więc mając zaufaną firmę, możemy zadzwonić i usunie usterkę. Jeśli nie znamy się na hydraulice, lepiej samodzielnie nie naprawiajmy usterki.

Ogrzewanie domu

Warto zatrudnić firmę, która posiada doświadczenie w instalacjach wodno-kanalizacyjnych i grzewczych. Wykonuje nie tylko montaż, ale też serwis i modernizację. Takie usługi świadczy „Hydroinstal Technika Grzewcza i Sanitarna” Grzegorz Palac.

Zanim więc podejmiemy decyzję o sposobie ogrzewania domu, sprawdźmy wszystkie możliwe sposoby i poradźmy się specjalisty w tej kwestii. To bardzo ważne, żeby zaoszczędzić na kosztach. Możliwości jest wiele. Jedną z nich jest Kocioł na Pellet – koszty ogrzewania domu są zbliżone do gazowego. Używamy do spalania pellet i ekogroszek. Moc dobieramy w zależności od zapotrzebowania. Spełniają wymogi ekoprojektu i są ekonomiczne. Posiadają mechanizm automatycznego czyszczenia. Kolejną jest Kocioł grzewczy — zapewni ogrzewanie wody i pomieszczeń. Gaz rozprowadzany jest rurami w ścianach. Przy ogrzewaniu podłogowym — pod podłogą. Ogrzewanie budynku gazem jest proste i bezproblemowe. Ustawiamy temperaturę i godziny działania kotła. Często budynki ogrzewane są gazem, dzięki podłączeniu się do sieci gazowej. A inną Kocioł tradycyjny – jest najbardziej ekonomiczny i sprawdza się w domach energooszczędnych z izolacją termiczną. Dobry rozwiązaniem jest również Kocioł kondensacyjny – jest bardzo wydajny, bo pozwala na odzyskiwanie ciepła ze spalin gazowych. Pomimo wyższej ceny ma wielu zwolenników, bo inwestycja szybko się zwraca.

Opracowanie artykułu: