czas czytania: 3 min materiał partnera

Budowa domu jednorodzinnego – elewacja

Elewacja

Wielu ludzi marzy o własnym domu z ogródkiem. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak trudny i wieloetapowy jest to proces. Pod uwagę trzeba wziąć wiele, często zależnych od siebie czynników. Dlatego właśnie doświadczona firma budowlana jest tutaj na wagę złota. Szczególnie wiele problemów mogą przysporzyć sprawy związane z wykończeniem elewacji. Co w tym zakresie oferują profesjonaliści?

Docieplenie elewacji

Jednym z podstawowych czynników, decydujących o tym, czy dom jednorodzinny będzie tani w utrzymaniu, czy też nie, jest jego właściwa termoizolacja. To właśnie odpowiednie docieplenie poszczególnych elementów może przyczynić się znacznego obniżenia rachunków związanych z ogrzewaniem. Ze względu na swoją znaczną powierzchnię, jedną z najbardziej narażonych na utraty ciepła części składowych każdego budynku, są oczywiście ściany. W jaki sposób można je ocieplić? Wciąż nieustającą popularnością ze strony klientów cieszy się spieniony polistyren, czyli prościej mówić, styropian. Jest to przede wszystkim sprawdzony materiał, stosowany w budownictwie od lat. Charakteryzuje się również doskonałym stosunkiem ceny do jakości. Przy jego zakupie warto sugerować się współczynnikiem przenikalności cieplnej, który zawsze jest oznaczony grecką literą lambda.

Im jest on niższy, tym lepiej dla całej konstrukcji. Znakomitymi właściwościami termoizolacyjnymi odznaczają się również wełny mineralne, które zyskują coraz większą renomę. Niemniej jednak sam materiał to nie wszystko. Potrzebny jest doświadczony wykonawca, który sprawi, że konkretne materiały znajdą się w odpowiednich miejscach. Do wykonawców takich zdecydowanie należy firma Gut-Bud, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia inwestorom kompleksowe wsparcie w zakresie najwyższej jakości materiałów dociepleniowych. Co jeszcze znajduje się w ofercie specjalistów?

Wykończenie elewacji

O tym, że elewacja może stać się wizytówką każdego domu, nie trzeba przekonywać nikogo. Dlatego właśnie tak wiele uwagi poświęca się jej wykończeniu. Jeżeli chodzi o najpopularniejsze materiały wykończeniowe, to prym wciąż wiodą różnego rodzaju tynki. Nowoczesne metody ich produkcji spowodowały, że do składu współcześnie wytwarzanych tynków dodaje się substancji, które np. zapobiegają osadzaniu się mchów i glonów na elewacji. Jest to szczególnie pożądane, gdy ściana zwrócona jest w stronę północną. Obecnie bardzo często stosuje się tynki silikonowe i silikatowe.

Nie można zapominać także o specjalistycznych farbach elewacyjnych. Przy ich wyborze warto sugerować się nade wszystko jakością. Choć farby elewacyjne pochodzące od najbardziej rozpoznawalnych producentów potrafią być wyraźnie droższe od swoich standardowych odpowiedników, to wydatek ten zdecydowanie należy traktować w kategoriach inwestycji, która szybko się zwróci. Najlepsi dostawy materiałów budowlanych zapewniają swoim klientom obsługę kompleksową, w której poza sprzedażą, znajduje się jeszcze rzetelna wycena oraz transport na plac budowy.