Kupno domu budowanego przez dewelopera jest zdecydowanie o wiele wygodniejszym rozwiązaniem, niż samodzielne załatwianie wszystkich spraw związanych z pracami budowlanymi. W Polsce usługi deweloperskie stają się coraz bardziej popularne i z roku na rok więcej osób decyduje się na skorzystanie z nich. Musimy jednak liczyć się z nieco wyższymi kosztami. A która opcja będzie bardziej opłacalna dla Ciebie?

 

Budowa samodzielna

Marząc o domu jednorodzinny, zwykle rozważamy budowę samodzielną, realizowaną w systemie gospodarczym. Podstawowym elementem, który decyduje o wyborze tego rozwiązania jest zaoszczędzenie pieniędzy oraz rozłożenie wszystkich opłat w czasie. Wiąże się to jednak z wydłużonym czasem budowy i załatwiania wszelkich formalności, takich jak pozwolenia czy też późniejsze przyłącze. Według statystyk od momentu uzyskania pozwolenia do prowadzenia się lokatorów do nowego domu upływa około 5 lat. Kwestia finansowa jednak nadal dość mocno do nas przemawia. Nie jesteśmy zmuszeni wpłacić jednorazowo wysokich kwot, dzięki czemu unikamy kredytów. Kluczowe jest jednak znalezienie właściwych wykonawców. Wybierając dobre firmy budowlane i wykończeniowe masz gwarancję, że dom zostanie wybudowany zgodnie z prawem i wytycznymi zawartymi w projekcie oraz pozwoleniu na budowę.

 

Korzyści z dewelopera

Budowa domów przez dewelopera jest zdecydowanie szybsza i zwykle nie przekracza dwóch lat. Dotyczy to zarówno budynków jedno-, jak i wielorodzinnych. W ten sposób mamy pewność, że bardzo szybko otrzymamy swoje lokum gotowe do umeblowania i wprowadzenia. Ogromną zaletą jest również lokalizacja, gdyż tego typu inwestycje powstają w miejscach, które często bardzo trudno nabyć, będąc osobą prywatną. W ten sposób osiedla domów i mieszkań od deweloperów są usytuowane w atrakcyjnej i wygodnej okolicy.

 

Nie tylko nie musimy przejmować się formalnościami, ale też zyskujemy gwarancję, że wszystkie elementy będą wykonane w sposób funkcjonalny i wyjątkowo estetyczny. Deweloperzy zatrudniają doświadczone i profesjonalne firmy, świadczące usługi na najwyższym poziomie. Budowaniem domów zarówno dla osób prywatnych, jak i pod dewelopera zajmuje się firma CONCRETE. Główna siedziba znajduje się w Świnoujściu, a przedsiębiorstwo oferuje stawianie domów nie tylko jedno-, ale również wielorodzinnych.

 

Którą opcję wybrać?

Podstawa podczas wyboru jest oczywiście oszacowanie swoich możliwości. Jeśli rozważamy zakup gotowego domu lub mieszkania od dewelopera musimy wiedzieć, czy w momencie zakupu będziemy dysponować określoną kwotą gotówki, jeżeli chcemy uniknąć kredytów. W przeciwnym razie lepszym wyjściem będzie wybranie tańszej i wolniejszej opcji – budowy w systemie gospodarczym. Decydując się na nią, warto mieć kosztorys i plan wydatków, w którym będą zawarte nie tylko opłaty związane z materiałami i robocizną, ale również wszystkie koszty ponoszone na rzecz różnych urzędów.