Przydomowy ogródek to nie tylko miejsce, w którym znajduje się szeroko rozumiana zieleń w postaci kwiatów, trawników czy innego typu roślinności. W tym miejscu niezbędne okazuje się być także stworzenie ścieżek i alejek umożliwiających swobodne dojście do danego punktu na naszym terenie. Proces ten wymaga oczywiście odpowiednich umiejętności, które posiadają między innymi pracownicy firmy Jar-Bruk Jarosława Kota. Zapraszamy.

Jak dobrać kostkę brukową do ogrodu?

Planując budowę chodników i ścieżek w ogrodzie, należy przede wszystkim wybrać wybór odpowiedni materiał. Jak mówi nam bowiem specjalista z firmy Jar-Bruk:

Podstawowy typ kostki brukowej, który jest zazwyczaj stosowany w ogrodach, wytwarza się z betonu w procesie wibroprasowania. Mowa tutaj o standardowych klockach chodnikowych o różnorodnej kolorystyce. Drugą polecaną opcją są tu piękne kostki granitowe, których kolor zależy w głównej mierze od typu tego kamienia.

Przy wyborze kostki brukowej powinniśmy brać pod uwagę także takie czynniki jak odporność oraz wytrzymałość na obciążenia. Dodajmy do tego także kwestie funkcji, jaką będzie ona pełnić w naszym ogrodzie.

Jak w praktyce wygląda montaż kostki brukowej w ogrodzie?

Ze względu na konieczność zastosowania odpowiednich narzędzi oraz posiadania niezbędnych tu umiejętności kwestie montażu betonowej oraz granitowej kostki brukowej warto powierzyć pracownikom firmy Jar-Bruk, której właścicielem jest Jarosław Kot. Zatrudnieni tam fachowcy posiadają bardzo duże doświadczenie branżowe oraz liczne nagrody i certyfikaty. Ponadto, działają oni na terenie województwa mazowieckiego,

Montaż kostki brukowej w ogrodzie to dość złożony proces. Na samym początku (jeszcze przed kupnem materiałów) należy tu bowiem wszystko dokładnie wymierzyć. Gdy mamy już to za sobą, wówczas przechodzi się do wykonania wykopu, warstwy utwardzającej oraz tak zwanej podsypki. Kolejnym krok stanowi tu odpowiednie ułożenie kostki brukowej oraz jej wyrównanie.