Budowa domu jednorodzinnego może odbywać się w różnych wersjach. Wybrać można metodę etapową, lub też popularną gospodarczą. Pierwsza pozwala na powolne wznoszenie, ale często przy 100% wkładzie własnym. Opcja druga to zaś rozwiązanie pozwalające zbudować dom nawet w kilka/kilkanaście miesięcy, ale przy znacznej aktywności inwestora. Jeśli liczymy zatem na wysoki komfort i bierne uczestnictwo w przedsięwzięciu budowlanym, wybierzmy rozwiązanie trzecie. Obecnie polecaną alternatywą jest budowanie domu pod klucz.

Czym jest budowa domu pod klucz?

Budowa domu pod klucz wraz z wykończeniem to opcja bardzo szeroko ujmowana. Wszystko zależy od założeń umownych. Najczęściej jednak w takim rozwiązaniu inwestor zleca wykonawcy wszystkie prace. Mowa o tych rozpoczynających się procesami administracyjnymi i robotami ziemnymi, a kończącymi się meblowaniem i dekorowaniem wnętrz! W takiej opcji właściciel po zakończonej inwestycji może wprowadzić się błyskawicznie do pięknego oraz solidnie przygotowanego domu.

Wykonawcy budowy domu pod klucz

Wykonawcami budowy domu pod klucz są najczęściej szeroko wyspecjalizowane przedsiębiorstwa budowlane, które posiadają nowoczesną technologię oraz kadrę różnych specjalistów. Dzięki temu tego typu firmy nie potrzebują pomocy podwykonawców. Jaka jest w tym korzyść dla inwestora? Przede wszystkim niższe koszty usług, w tym rozliczeń godzinowych pracowników, oraz usprawniony harmonogram budowy. Dom powstanie szybciej, a to wiąże się z niższymi kosztami! O szczegółach realizowania takich inwestycji, również w kwestii kosztów, koniecznie pytaj specjalistów firmy PROFILBUD Usługi Remontowo-budowlane.

Optymalizacja kosztów

Wiele osób twierdzi, że budowa domu pod klucz to opcja tylko dla ludzi bogatych. Jest to całkowita nieprawda. Podsumowując wszystkie koszty metody gospodarczej lub etapowej, wielokrotnie uzyskamy podobny bilans, co przy budowie pod klucz. Jak to możliwe? Przede wszystkim uzależnione jest to szybszym ale tańszym budowaniem, brakiem wielu błędów wykonawczych, które należałoby poprawić, licznymi rabatami oferowanymi przez wykonawców, a także zapewnianiem przez nich materiałów od sprawdzonych i tańszych dostawców.

Podążając za ideą domów pasywnych i energooszczędnych

Budowa domu w standardzie NF 15 i NF 40 musi być bardzo dobrze zorganizowana. Proces technologiczny i budowlany jest wyznaczony na najwyższym poziomie, a dane kategorie prac często wykonywane są nie etapowo, ale jednocześnie i wielopłaszczyznowo. W idei budowy domu pod klucz, łatwiej jest zatem tworzyć obiekty o niskim zużyciu rocznej energii. Dowód? Tysiące takich domów powstających w Skandynawii, Niemczech, w Wielkiej Brytanii oraz również i w Polsce…

Opcja idealna dla ceniących swój czas i energię!

Czynny udział w budowaniu domu jest utrudniony w przypadku skupienia się na karierze, czy wtedy, kiedy wykonujemy pracę poza Polską, a w kraju wijemy swoje gniazdo. Często inwestycja budowlana jest również zbyt energochłonna dla emerytów, kobiet, czy rodzin z gromadką dzieci. To właśnie takie grupy klientów najczęściej decydują sią na budowę i wykończenie pod klucz, cenny czas poświęcając pracy, zainteresowaniom, czy bliskim. Sztukę budowlaną, warto zatem w pełni powierzać doświadczonym ekspertom.