Blog Panoramy Firm

Cechy i rodzaje posadzek przemysłowych

Materiał partnera
2019-08-22
Źródło: gettyimages

Wbrew posiadanej nazwie posadzki przemysłowe mają zastosowanie nie tylko halach, magazynach i warsztatach przemysłowych, ale również w obiektach użyteczności publicznej takiej, jak hale sportowe oraz galerie handlowe, czy też coraz częściej w wielu domach i mieszkaniach. Jakimi cechami charakteryzują się owe nawierzchnie oraz jakie możemy wyróżnić rodzaje posadzek?


Właściwości posadzek przemysłowych


Posadzki są niezastąpionym elementem każdego obiektu budowlanego i zdobywają coraz większą popularność ze względu na nietuzinkowy wygląd, trwałość, wytrzymałość i niskie koszty w stosunku do jakości. Szybkość ich wykonania również pozytywnie wpływa na ich popularność.  Bez względu, czy jest to mały dom jednorodzinny, przydomowy warsztat, garaż, czy też wielka fabryka przemysłowa, magazyn bądź hala sportowa, pod stopami możemy tam znaleźć właśnie nawierzchnię tego typu.


Nawierzchnie te posiadają niezliczoną ilość walorów. Podłoga betonowa bezawaryjnie przenosi wszelkiego rodzaju obciążenia mechaniczne, oraz termiczne. Posadzki przemysłowe przede wszystkim są bardzo wytrzymałe. Ich dużym atutem jest odporność na różnego rodzaju uderzenia, ścieranie i wysoką intensywność eksploatacyjną, czego nie można powiedzieć o innego rodzaju nawierzchniach jak ceramika czy nawierzchnie drewniane bądź drewnopodobne.  Ponadto posadzki są odporne  na działanie wilgoci. Cechuje je również szczelność, antypoślizgowość oraz łatwość w utrzymaniu czystości powierzchni.


Posadzki wykonane z betonu są bardzo dobrym przewodnikiem ciepła więc idealnie sprawdzają się we wnętrzach, w których zamontowano ogrzewanie podłogowe. Dużą zaletą tego typu nawierzchni jest również ich niewygórowana cena.


Jedną z nawierzchni porównywalną pod wieloma względami do nawierzchni betonowych są posadzki żywiczne jednak ich koszt jest nieporównywalni większy od samej nawierzchni betonowej.


Wraz z rozwojem technologicznym i ciągłym zapotrzebowaniem na nowe produkty rozwija się również technologia wykonania nawierzchni betonowych.


Na dzień dzisiejszy posadzki przemysłowe mamy już dostępne w różnej kolorystyce a do tego mamy możliwość zabezpieczenia ich powierzchni przed wnikaniem brudu, olejów oraz wody.


Dzięki temu posadzki betonowe stają się coraz bardziej popularne i atrakcyjne.


Firma POSADZKI PINTA zajmuje się kompleksowym wykonaniem nawierzchni betonowych wraz z ich zabezpieczeniem.


Posadzki przemysłowe – najpopularniejsze rodzaje


Posadzki można podzielić uwzględniając materiał, z którego zostały wykonane. W tej kategorii wyróżnia się posadzki betonowe oraz posadzki żywiczne. Te pierwsze są najczęściej spotykaną nawierzchnią w wielu różnych obiektach. Ze względu na materiał, z którego zostały wykonane charakteryzuje je duża wytrzymałość oraz trwałość w stosunku do ceny, Niemniej jednak stopień ich wytrzymałości zależy przede wszystkim od jakości materiału, z którego zostały wykonane oraz od sposobu ich wykonania.


Należy pamiętać, że tylko właściwie wykonane posadzki charakteryzują zalety przedstawione powyżej, dlatego decydując się na podłogę wykonaną z betonu warto do jej wykonania zatrudnić doświadczonych fachowców.


 Firma POSADZKI PINTA cechuje się wieloletnim doświadczeniem i rzetelnym wykonywaniem swoich usług, profesjonalnym podejściem do klienta oraz troską o każdy szczegół tak aby każdy klient był w pełni zadowolony.

Opracowanie artykułu:

Posadzki PINTA -Wylewki betonowe, przemysłowe DST

ul. ks. Barabasza 23/30, 43-502 Czechowice-Dziedzice śląskie
e-mail
www