Wybierając system okienny do domu, biurowca, sklepu czy mieszkania zawsze należy sprawdzać jego parametry techniczne, w tym współczynnik przenikania ciepła. W dużej mierze pozwala on rozpoznać, czy dana konstrukcja jest warta naszych pieniędzy, a także, czy przyczyni się do wysokiego komfortu cieplnego pomieszczeń i obniżenia rachunków grzewczych. Każdy, kto szuka zatem przeszklenia w standardzie premium, które świetnie wpasuje się w warunki techniczne budynków energooszczędnych w klasie NF 40 i pasywnych w klasie NF 15, powinien wybrać okna od firmy DREW-PLAST. Przedsiębiorstwo proponuje wysokiej klasy okna o unikalnych cechach. Poznaj je razem z nami!

DREW-PLAST, czyli oferta okien energooszczędnych

Przedsiębiorstwo DREW-PLAST przygotowało bardzo szeroką ofertę wyjątkowych okien energooszczędnych, które wbrew mylnym opiniom nie cechują się masywną konstrukcją i nie są pozbawione modnych ram, zarówno tych designerskich, jak i klasycznych. Warto też wiedzieć, że tego typu systemy przeszkleń produkowane są w wielu modelach, jeśli chodzi o wymiary. Firma DREW-PLAST zapewnia je w wersji okien fasadowych, połaciowych, balkonowych oraz w szerokościach i długościach o standardowych, czyli tych najchętniej kupowanych na rynku krajowym. Jak podkreśla bowiem jeden z pracowników producenta okien PCV z miejscowości Zagrody:

Z naszą ofertą produkcji wyjątkowej stolarki aluminiowej chcemy docierać do wszystkich klientów, oferując im wysokiej klasy konstrukcje. Za takie można uznać okna energooszczędne, które w 100% eliminują mostki termiczne i nie pozwalają ciepłu uciekać z wnętrz przez szybę lub profil. Jako jeden z niewielu producentów możemy pochwalić się również tworzeniem okien o niestandardowych wymiarach. Do współpracy zapraszamy tym samym nie tylko osoby budujące domy w klasie NF 40 i NF 15, ale wszystkich inwestorów. Okna energooszczędne warto montować bowiem w każdym budynku!

5 cech, które musi spełniać okno energooszczędne

Okna energooszczędne nie są trudne w rozpoznaniu, co potwierdzają specjaliści z firmy DREW-PLAST. Zdradzają oni, że zarówno producenci, jak i dystrybutorzy zawsze w odpowiedni sposób je oznaczają, a często też poddają je specjalnym procedurom certyfikacji. Jeśli chodzi zaś o parametry techniczne, które pozwalają dany system okienny zakwalifikować do energooszczędnego, musi on spełniać 5 ważnych cech. Zalicza się do nich:

  1. Przynajmniej trzyszybowe i zespolone ze sobą pakiety, które dodatkowo pokryte są specjalną folią.
  2. Wypełnienie przestrzeni międzyszybowych mieszanką gazu szlachetnego, co podwyższa izolacyjność okna.
  3. Wielokomorowe profile wyposażone w wewnętrzne uszczelnienia.
  4. Wyposażenie w specjalną wkładkę termiczną.
  5. Wartość Uw na poziomie nie wyższym niż 0,8 W/m2K.