Bramy garażowe występują w różnych odsłonach, z czego największym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się bramy segmentowe. Jak wskazuje specjalista z Easy Open, bramy segmentowe są szczególnie polecane do garaży, które znajdują się w bliskiej odległości od ogrodzenia oraz do domów, w których wymagany jest montaż bram ciepłych. Jeżeli masz spełnione warunki do montażu bramy segmentowej, ten system jest zdecydowanie dla Ciebie.

Brama garażowa segmentowa – charakterystyka

Bramy segmentowe są wykonane z paneli instalowanych równolegle do podłoża, które przesuwają się wzdłuż prowadnic. W zależności od preferencji możesz wybrać model otwierany ręcznie bądź z napędem automatycznym. Brama manualna to dobry wybór dla osób, które nie korzystają zbyt często z garażu. Aby otworzyć wrota, wystarczy popchnąć je do góry, a żeby zamknąć – pociągnąć w dół.

Nasi klienci chętnie wybierają modele automatyczne oraz współpracujące z systemami smart home. Warto zaznaczyć, że większość bram bez napędu może być doposażona w mechanizm automatycznego sterowania

– wyjaśnia pracownik Easy Open. Takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno w przydomowych garażach, jak i obiektach wolnostojących.

Brama segmentowa z napędem – zalety

Największą zaletą automatycznej bramy segmentowej jest komfort użytkowania. Co więcej, wrota uchylne czy rozwierne nie sprawdzą się na małych podjazdach i garażach stawianych tuż przy wyjeździe na ulicę. Jeżeli zależy Ci na funkcjonalnym rozwiązaniu, który sprzyja utrzymaniu ciepła i daje możliwość swobodnego otwierania i zamykania wrót, bramy od Easy Open to strzał w dziesiątkę. W porównaniu z bramami uchylnymi wskaźnik izolacji termicznej jest znacznie wyższy, ponieważ panele posiadają współczynnik przenikania ciepła poniżej 0,48 W/m2K, ściśle przylegają do siebie oraz przestrzeń pomiędzy panelami oraz prowadnicami jest dodatkowo doszczelniona. Pomalowane lub okleinowane oraz zabezpieczone przed korodowaniem stanowią doskonałe rozwiązanie na długie lata. Jeżeli nie wiesz, na jaki model się zdecydować, skonsultuj się z przedstawiciel firmy Easy Open i dobierz rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.