Nie zawsze możliwe jest podłączenie posesji do sieci kanalizacyjnej lub efektywne korzystanie ze zbiornika bezodpływowego. Wysoki poziom wód gruntowych lub niemożność instalacji grawitacyjnego systemu odprowadzania ścieków wymusza montaż przepompowni ścieków. Przepompownie umożliwiają podnoszenie ścieków z niższego poziomu na wyższy i transport nieczystości do szamba lub specjalnego zbiornika. Co wyróżnia zbiorniki PEHD do przepompowni ścieków produkowane przez firmę INWAP?

Co wyróżnia zbiorniki PEHD?

Do produkcji przepompowni przede wszystkim stosowane są zbiorniki wykonane z PEHD, czyli polietylenu. To tworzywo sztuczne charakteryzuje się giętkością i termoplastycznością. Gwarantuje pełną szczelność i wysoką wytrzymałość oraz umożliwia wyprodukowanie zbiorników o przeróżnej średnicy oraz wysokości. Zbiorniki PEHD wyróżniają się niewielką wagą i mocną konstrukcją, która zapewnia odporność na napór ziemi oraz nieprzepuszczalność dla wód gruntowych. Zbiorniki zakopywane są w terenach zielonych z zastosowaniem nieprzejezdnej pokrywy PEHD bądź w terenach przejazdowych z koniecznością montażu pierścieni odciążających oraz włazów żeliwnych o odpowiedniej wytrzymałości. W sytuacji występowania wysokiego poziomu wód gruntowych także istnieje możliwość montażu zbiorników PEHD. Należy jednak pamiętać o wcześniejszym wykonaniu prawidłowego posadowienia oraz balastu betonowego, który uniemożliwi wypychanie zbiornika. 

Jakie zbiorniki PEHD oferuje firma INWAP?

W ofercie firmy INWAP znajdziesz zbiorniki z dnem klasycznym (walcowym) typu PEK, z dnem specjalnym stożkowym typu PES oraz z dnem specjalnym półkolistym typu PEU. Wszystkie zbiorniki wyposażone są we wzmocnioną konstrukcję żebrami przeciwwyporowymi, a także w 2 uchwyty umożliwiające zamocowanie haków transportowych. Otwór włazowy zbiorników posiada średnicę 600 mm. Może być zamykany ocieploną bądź nieocieploną pokrywą typu twist lub włazem żeliwnym zabudowanym na płycie odciążającej. W sytuacji wystąpienia wysokiego poziomu wód gruntowych firma INWAP oferuje nadstawki PEHD stanowiące przedłużenie komina wyjściowego. 

Dlaczego warto wybrać firmę INWAP?

INWAP to firma rodzinna posiadająca kilkudziesięcioletnie doświadczenie w branży wodno-kanalizacyjnej. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją wysokiej jakości przepompowni ścieków. INWAP oferuje również pełne doradztwo w zakresie doboru odpowiedniej przepompowni zarówno dla mieszkańców domów jednorodzinnych, jak i właścicieli dużych obiektów: hoteli, urzędów, restauracji. Korzystając z usług firmy INWAP, możesz liczyć na montaż i uruchomienie przepompowni, a także regularne przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne oraz naprawę pomp.