Jeśli planujesz stworzyć poddasze użytkowe, gdzie powstaną dodatkowe pokoje, odpowiednie ocieplenie jest obowiązkowe. Jednak nawet jeśli będzie to tylko strych wykorzystywany do standardowego przechowywania rzeczy, również warto zainwestować w izolację. Dzięki temu zadbasz, aby z budynku nie uciekało ciepło i zaoszczędzisz na rachunkach. Jaki rodzaj izolacji wybrać i o czym koniecznie pamiętać? Ocieplanie poddaszy to jedna z usług oferowanych przez firmę remontowo-budowlaną Jed-Mar w Bobrownikach.

Jaki materiał wybrać?

Do wykonywania izolacji budynków najczęściej wykorzystuje się styropian, piankę poliuretanową lub wełnę mineralną. Jednak w przypadku ocieplania poddasza oraz dachu zazwyczaj stosuje się jedynie dwa ostatnie z wymienionych materiałów. Duże znaczenie dla wyboru metody izolacyjnej ma konstrukcja budynku. Jeśli jest to dom o spadzistym dachu z licznymi załamaniami i narożnikami, może być trudno dokładnie wypełnić je wełną wymagającą indywidualnego dopasowywania. W takim wypadku lepiej sprawdzi się izolacja pianką PUR, którą za pomocą pistoletu możemy zaaplikować dosłownie wszędzie, a dopiero po chwili nabiera ona objętości i precyzyjnie zapełnia każdą przestrzeń.

Izolacja poddasza – odpowiednie wykonanie

Bez wątpienia najważniejszą kwestią tuż po wyborze materiału izolacyjnego jest właściwe wykonanie ocieplenia. Dlaczego? Otóż nie wszyscy są tego świadomi, ale całkowity brak lub nieprawidłowa izolacja mogą powodować utratę nawet ¼ ciepła z budynku, a jak wiadomo duże straty cieplne, to także wyższe rachunki za ogrzewanie. Ze względu na to warto zdecydować się na ocieplenie również poddasza nieużytkowego. O ile w sytuacji, gdy wybierzemy wełnę lub styropian nie będziemy mieli większego problemu, aby wykonać pracę samodzielnie, tak przy piance PUR jest to nieco bardziej skomplikowane. Do tego niezbędny jest specjalny agregat służący do spieniania pianki. Dlatego najlepiej skorzystać z pomocy firm świadczących usługi ocieplania poddaszy, takich jak np. Jed-Mar. Fachowcy poradzą sobie z montażem ocieplenia bardzo szybko, a co najważniejsze nienagannie.

Najczęściej popełniane błędy

Bardzo często błędy są spotykane szczególnie przy izolacji wełną mineralną. Jest to spowodowane nieodpowiednim dobraniem długości czy też szerokości pasów materiału, przez co nie zostaje zachowana ciągłość warstwy izolacyjnej. Zdarza się również, że większe, jak i mniejsze szczeliny zostają niedokładnie wypełnione. Te wszystkie miejsca przepuszczają ciepło na zewnątrz i przyspieszają wychładzanie budynku. Co więcej, osoby, które nie znają się na wykonywaniu izolacji, mogą pomylić kolejność wykonywania czynności, a nawet materiały, które różnią się w zależności od wybranej metody ocieplania. Korzystając z usług fachowców z Jed-Mar możemy być pewni, że prace zostaną przeprowadzone dokładnie i solidnie.

Pozostała oferta firmy remontowo-budolanej Jed-Mar

Oferta Jed-Mar jest bardzo szeroka. Nie sposób wymienić wszystkich usług świadczonych przez firmę. Można jej zlecić między innymi: kompleksowe remonty wszelkich pomieszczeń (domów, biur, lokali użytkowych), wymianę pokryć dachowych i drobne naprawy dachów, wymianę okien, a także usługi hydrauliczne, sanitarne oraz elektryczne. Uzupełnieniem oferty Jed-Mar jest sprzedaż materiałów budowlanych