Blog Panoramy Firm

Co w zakresie wykończenia ścian proponują fachowe firmy budowlano-remontowe?

Materiał partnera
2019-07-23
Malowanie ścian

Ściana musi być odpowiednio wykończona, co pozwoli stworzyć aranżację zgodną z oczekiwaniami inwestora. Nie jest to jednak zadanie łatwe i wymaga przede wszystkim przeprowadzenia specjalnych prac, które pozwolą na uzyskanie maksymalnej przyczepności materiałów wykończeniowych użytych na danej powierzchni. Co dokładnie w tym zakresie proponują firmy zajmujące się remontami i wykończeniem wnętrz?

Gładka powierzchnia ściany

Usunięcie nierówności powstałych w procesie konstruowania ścian to zadanie dla fachowców. Są oni w stanie zadbać o profesjonalne wykończenie powierzchni poprzez ich tynkowanie i szpachlowanie, a jedną z najczęściej wybieranych usług w zakresie przygotowania podłoża do nakładania materiałów jest też wykonanie gładzi gipsowej. Zanim jednak fachowiec przejdzie do czynności związanych z wyrównaniem powierzchni tą metodą, powinien zadbać o wyeliminowanie wspomnianych nierówności, ale także zagruntowanie ściany.

Nałożenie specjalnego preparatu gruntującego pozwala bowiem uzyskać maksymalną przyczepność aplikowanych później materiałów wykończeniowych. Dzięki profesjonalnej i rzetelnej realizacji aranżacja utrzymuje się w doskonałym stanie przez wiele lat. Wspomniane czynności w zakresie wykończenia ścian wykona firma AML Adam Grudzień, która zajmie się także przygotowaniem gładzi gipsowych i nie tylko. Jakie zatem najczęściej metody dekoracji powierzchni ścian są proponowane przez tego typu specjalistów i czym się one wyróżniają?

Płytki, farba czy tapeta?

Do najpopularniejszych rozwiązań zalicza się oczywiście malowanie. Po wykonaniu gładzi  gipsowej oczyszczona z kurzu i pyłu powierzchnia jest idealna do pokrycia farbą. Kolor dobiera się zgodnie z indywidualnymi preferencjami inwestora, a poszczególne ściany mogą być pomalowane np. w różnych odcieniach, co jest doskonałym rozwiązaniem przy tworzeniu nietuzinkowych wnętrz. Należy jednak pamiętać, że malowanie ścian powinno być przeprowadzone dokładnie, dlatego warto zlecić je doświadczonym fachowcom.

Zajmą się oni także pracami wymagającymi ogromnej precyzji, czyli układaniem glazury oraz tapetowaniem. W przypadku pierwszej z czynności konieczne jest nie tylko umiejętne aplikowanie płytek na uprzednio naniesiony na powierzchnię specjalny klej. Najczęściej trzeba również dociąć poszczególne płytki w celu ich dopasowania, do czego potrzebne są specjalistyczne narzędzia. Fachowcy zadbają też o umiejętne fugowanie, a w przypadku tapetowania będą pamiętać o nakładaniu pasów materiału w sposób równy i tworzący estetyczną ścianę.

Opracowanie artykułu:

AML Adam Grudzień

ul. Godowska 20/1, 26-606 Radom mazowieckie
e-mail