Każda inwestycja budowlana, bez względu na to, czy dotyczy niewielkiego domu, czy też ogromnego biurowca, zaczyna się od przeprowadzenia prac ziemnych. Ich celem jest przygotowanie terenu zgodnie z założeniami projektowymi. Poza samym ukształtowaniem powierzchni, specjaliści muszą również zadbać o przygotowanie miejsca, w których zostaną ułożone najważniejsze instalacje. Klasyczna metoda realizacji robót wypierana jest stopniowo przez tzw. techniki bezwykopowe. Co warto o nich wiedzieć?

Gdzie technologia sprawdzi się najlepiej?


Techniki bezwykopowe polegające m.in. na wykorzystaniu przewiertów kierowanych zostały opracowane z myślą i terenach zurbanizowanych, gdzie wykonawcy mają do czynienia nie tylko ze znacznie ograniczoną przestrzenią, ale przede wszystkim z bardzo gęstą siecią instalacyjną. Możliwość pełnej kontroli nad prowadzeniem wykopów, a co za tym idzie, ich niespotykana nigdzie indziej precyzja sprawiają, że ewentualne ryzyko uszkodzenia istniejących rurociągów lub kabli, zostaje zredukowane do zera.

To właśnie głównie w miastach można spotkać się z sytuacją, w której największą przeszkodą do sprawnego wykonania prac są różnego rodzaju ciągi komunikacyjne takie jak drogi, chodniki czy tory. Nie należy zapominać o tym, że nawet ich krótkotrwałe wyłączenie z eksploatacji będzie wiązało się dla mieszkańców z bardzo poważnymi utrudnieniami. Wykorzystanie przewiertów sterowanych całkowicie eliminuje ten problem. Fachowcy mogą szybko i bezpiecznie przeprowadzić montaż kanalizacji, linii energetycznej lub gazociągu. Z jakimi jeszcze informacjami trzeba się zapoznać?

Jakie są największe korzyści dla inwestorów?


Wykorzystanie podczas procesu budowy techniki przecisków pneumatycznych lub przewiertów sterowanych niesie ze sobą wiele bardzo praktycznych zalet. Wiążą się one nie tylko ze wspominaną już precyzją oraz możliwością niezwykle sprawnego wykonania zlecenia, ale także z bezpieczeństwem. Mowa tutaj zarówno o samych wykonawcach, jak i obiektach stałych zlokalizowanych niedaleko placu budowy. Wspomnieć trzeba także o ekonomicznym wymiarze przeprowadzanych prac. W sytuacji, w której są one wykonywane np. na skrzyżowaniu ulic, zarządca drogi nie musi liczyć się z konieczności wydania dodatkowych pieniędzy na odnowę nawierzchni drogi.

Dlatego też wszyscy ci, którym zależy na terminowości, atrakcyjnych warunkach współpracy oraz indywidualnym podejściu, powinni skorzystać z usług firmy Grund-Max II, która od lat uważana jest za jedną z najlepszych w skali kraju. To właśnie tutaj klienci mogą liczyć nie tylko na rzetelne wykonanie powierzonego zlecenia, ale także pomoc przy wypełnieniu niezbędnej dokumentacji budowlanej.