Co charakteryzuje wysokiej jakości okna PVC?

Materiał partnera
2019-11-06

Okna z tworzyw sztucznych są obecnie najpopularniejszym typem stolarki, jaka jest montowana w różnego rodzaju budynkach. Wysokiej klasy okna PVC proponowane przez sprawdzonych producentów wyróżniają się odpowiednimi parametrami, które zapewniają właściwą izolacyjność termiczną i akustyczną. Co zatem charakteryzuje okna plastikowe dostępne w ofercie dobrych dystrybutorów?

Stabilna rama

Ramy w oknach PVC powinny gwarantować stabilność konstrukcji. Narażona na działanie wielu czynników zewnętrznych stolarka przygotowana z niskiej jakości materiałów ulegać będzie różnym zmianom kształtu. Wygięcia, skręcenia i inne problemy z tym związane sprawiają, że okno traci swoje właściwości izolacyjne. Staje się również nieestetyczne, co szczególnie ważne jest od strony fasady budynku, której okna są jednym z najważniejszych elementów. Nowoczesne okna PVC wyposażone są zatem w solidne ramy z wysokim współczynnikiem stabilności.

Tym charakteryzują się okna z tworzyw sztucznych znajdujące się w ofercie firmy UNI-BUD, która jest dystrybutorem stolarki najlepszych producentów. Dzięki solidnej konstrukcji, okna PVC wysokiej klasy wyróżniają się doskonałymi parametrami pod względem izolacyjności termicznej i akustycznej. Doskonale zatrzymują ciepło w pomieszczeniu, a dodatkowo chronią przed hałasem dochodzącym z zewnątrz. Są też stosunkowo tanie, co czyni je bardzo korzystnym rozwiązaniem w zakresie stolarki okiennej. Czym jeszcze charakteryzują się okna PVC od sprawdzonych producentów?

Właściwa grubość ścianek

Okna z tworzyw sztucznych składają się m.in. ze ścianek zewnętrznych. Odpowiadające za wygłuszenie i izolację termiczną muszą być wykonane z uwzględnieniem najważniejszych parametrów. Wysokiej jakości okna PVC wyróżniają się grubością ścianek zewnętrznych na poziomie powyżej 3 mm. Warto też zwrócić uwagę na właściwości komór wewnętrznych. Ich grubość natomiast powinna wynosić ponad 5 mm, co zagwarantuje izolacyjność akustyczną i termiczną na pożądanym poziomie.

Nie należy zapominać o walorach estetycznych okien z tworzyw sztucznych. Ich wygląd jest jednym z atutów, który nierzadko wpływa na ostateczną decyzję inwestora o zakupie takiej stolarki. Tylko okna pochodzące od sprawdzonych producentów zachowują jednak swój doskonały wygląd przez wiele lat eksploatacji. Zastosowanie odpowiednich materiałów do ich wykończenia powoduje, że nie żółkną one pod wpływem promieniowania słonecznego oraz nie tracą swoich właściwości ze względu np. na opady deszczu lub śniegu. Warto więc zdecydować się właśnie na taki typ okien – te najlepsze znajdziemy w ofercie sprawdzonych dystrybutorów stolarki.

Opracowanie artykułu:

UNI-BUD Fhu Piotr Kowalski

ul. Malczewskiego 2, 26-600 Radom mazowieckie
e-mail
www
telefon