Wnętrzarstwo to dzisiaj dziedzina nie tylko oparta o sztukę remontową, czy dekoratorstwo, ale także o nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz nowe materiały konstrukcyjne. Kiedyś popularne były na ścianach tapety oraz gips ozdobny. Dzisiaj króluje mikrocement i płyty ceramiczne. Podobne jest z sufitami oraz podłogami. Kasetony, czy też materiały drewniane przestały być jedynymi rozwiązaniami. Przedstawiamy Ci cztery nowoczesne pomysły, które zrealizujesz tylko z dobrą firmą remontową!

Suity podwieszane

Pierwszym i bardzo pożądanym rozwiązaniem aranżacyjnym, które wykorzystywane jest w biurowcach, modnych butikach, apartamentowcach, czy też w domach, są sufity podwieszane. Mowa o konstrukcjach kartonowo-gipsowych, które przytwierdzane są na specjalnych rusztach, maskując przy tym nierówności sufitu pierwotnego, kable i przewody instalacyjne. Sufity podwieszane są przy tym aranżowane w niemalże nieograniczony sposób. Ich kształty mogą być zarówno owalne, jak i ostre. Różnorodność dotyczy również elementów wykończeniowych. Sufity podwieszane mogą mieć różne kolory, a często są także udoskonalone o taśmy lub oczka LED. Takie rozwiązanie np. w salonie może prowadzić do stworzenia nowoczesnego wnętrza… Ono stanie się również optycznie powiększone!

Sufity napinane

Marzysz o podświetlanym suficie przypominającym błękit nieba z chmurami, czy też gwiazdami? A może widziałeś w katalogach lub Internecie zdjęcia sufitów, które sprawiają wrażenie kolorowych akwariów? Jeśli lubisz przestronność, kreatywność, a także technologie 3D, koniecznie zainteresuj się sufitami napinanymi. Te zwane są także lustrzanymi, będąc rodzajem sufitu podwieszanego, który montuje się równolegle do właściwego poziomu sufitu. Obniża się w ten sposób wysokość pomieszczenia, maskując jednocześnie nierówną i nieestetyczną powierzchnię starego stropu. Nie wykorzystuje się jednak płyt, ale specjalny rozciągliwy materiał, który może, ale nie musi posiadać fotograficznego nadruku 3D! Odpowiednie dobranie estetyki sufitu napinanego, a także jego montaż to jednak nie zadanie dla zwykłych firm remontowych. Podejmują się tego tylko najnowocześniejsze przedsiębiorstwa, do których należy zaliczyć ekipę Marcina Fornala – firmę SANKING!

Posadzki żywiczne

Kolejnym rozwiązaniem wnętrzarskim, który warto zaliczyć do nowoczesnego, są posadzki żywiczne. Te mogą występować zarówno w stonowanych odcieniach, jak i też w pastelowych barwach z wieloma różnymi wzorami. Ich zaletą jest łatwość w utrzymaniu czystości, niesamowita wytrzymałość na obciążenia dynamiczne i statyczne, doskonałe własności wygłuszające, a także to, że mogą być stosowane na podłoża z ogrzewaniem podłogowym. Świetnie zastępują również trudne w montażu i wymianie płyty podłogowe z kamienia naturalnego, czy ceramikę. Posadzki żywiczne jeszcze do niedawna stosowano głównie w wielkopowierzchniowych obiektach. Dzisiaj są spotykane często w domach: w łazienkach, salonach, korytarzach, czy kuchniach…

Posadzki 3D

Wersją podłogową sufitów napinanych, są podłogi 3D, które mogą wyglądać jak trawa, most nad urwiskiem, chmurka, czy też jak rafa koralowa. Są one przy tym nasycone tysiącami barw, zachwycając swoim realizmem. Idealne są one zatem nie tylko do pokojów dziecięcych, czy biur agencji reklamowych. Jeśli kochasz niekonwencjonalne aranżacje wnętrz, z pewnością wpadniesz na pomysł, jak wykorzystać je w salonie, czy sypialni! Rozwiązań jest mnóstwo…