Tworząc komercyjne budynki i lokale użytkowe, inwestorzy potrzebują szeregu usług różnych specjalistów oraz ich pozwoleń. Czy podobnie jest w przypadku budowy własnego domu i innej prywatnej inwestycji? Firma Geomatics Usługi Geodezyjne Inż. Mateusz Żelazny świadczy kompleksowe usługi związane zarówno z robotami drogowymi, budownictwem przemysłowym, jak i budownictwem mieszkaniowym. Sprawdź, jakie obowiązki czekają na geodetę przy budowie domu.

Geodeta na Twojej działce — kiedy możesz spodziewać się jego wizyty?

Praca geodety związana jest z budową różnych rodzajów budynków i różnych przestrzeni, niezależnie od tego, czy jest to inwestycja prywatna, czy komercyjna. Jeśli więc planujesz budowę domu, musisz liczyć się z tym, że na Twojej działce specjalista pojawi się kilkukrotnie. Pierwszy raz jeszcze przed rozpoczęciem budowy, a ostatni w momencie jej zakończenia. Firma Geomatics Usługi Geodezyjne Inż. Mateusz Żelazny świadczy kompleksowe działania z zakresu szeroko rozumianej geodezji. W zakres pracy specjalistów wchodzą takie czynności, jak:

tworzenie map do celów projektowych,

  • tworzenie map do celów prawnych,
  • pomiary sytuacyjno-wysokościowe,
  • podziały nieruchomości i wznawianie granic,
  • specjalistyczne pomiary obiektów przemysłowych,
  • pomiary powierzchni użytkowych lokali,
  • badania deformacji obiektów inżynierskich.

Zajmujemy się kompleksową obsługą z zakresu budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie powstaje nowy budynek lub planowane są roboty drogowe

podkreślają specjaliści.

Na jakiej podstawie dokonać wyboru specjalisty?

Rynek geodezyjny jest pełen specjalistów, którzy świadczą cały zakres usług geodezyjnych. Jak wybrać najlepszego geodetę? Warto sprawdzić jego doświadczenie oraz realizowane wcześniej działania — to, przy jakich inwestycjach pracował i w których się specjalizuje. Istotną i miarodajną wskazówką mogą być również opinie innych klientów, którzy już skorzystali z usług danej firmy.