Czy warto decydować się na zakup używanych maszyn budowlanych?

Materiał partnera
2019-09-12
Maszyny budowlane

Maszyny budowlane wykorzystywane są do wielu prac, w trakcie których nierzadko narażone są na spore obciążenia. Z tego względu muszą wykazywać wysoką sprawność techniczną. Zakup nowych maszyn to jednak spory wydatek, na który wiele firm budowlanych nie może sobie pozwolić. Rozwiązaniem jest nabycie używanych pojazdów – czy warto jednak się na niego zdecydować?

Szeroka oferta maszyn budowlanych

Jednym z atutów zakupu używanych maszyn budowlanych jest ich spora dostępność u sprawdzonych sprzedawców. Nie ograniczają się oni do konkretnego modelu, producenta czy typu, dzięki czemu można znaleźć w ofercie poszukiwane pojazdy do konkretnych prac budowlanych czy drogowych. Asortyment obejmuje bowiem wszechstronne i niezwykle popularne koparkoładowarki i koparki. Wiele firm budowlanych decyduje się na realizację prac z użyciem minikoparek, których atutem jest mobilność i zwiększona funkcjonalność dzięki niewielkim rozmiarom.

Maszyny Budowlane Karol Pawlica to firma proponująca swoim klientom wiele pojazdów wykorzystywanych m.in. do robót ziemnych. Ładowarki, spycharki czy wywrotki umożliwiają sprawne transportowanie różnego rodzaju elementów znajdujących się na placach budowy, w tym także materiałów sypkich. Każda z używanych maszyn oferowana jest przeważnie w atrakcyjnych cenach. To główna zaleta przy ich zakupie, która dla większości firm budowlanych stanowi o wyborze tego rozwiązania. Nie są to jednak jedyne atuty nabycia używanej maszyny budowlanej.

Doskonały stan techniczny

Obawy firm poszukujących używanych maszyn budowlanych najczęściej ograniczają się do ich stanu technicznego. Kupując nowy sprzęt możliwe jest uzyskanie gwarancji producenta, co jednak nierzadko obowiązuje także w przypadku używanych modeli. Często okazuje się bowiem, że kilkuletni okres gwarancji nadal obowiązuje – w połączeniu z niższą ceną zakupu sprawia to, że używane maszyny budowlane są atrakcyjnym rozwiązaniem. Większość z nich nie posiada jednak takiej gwarancji, co wcale nie musi oznaczać, że pojazd jest w złym stanie technicznym.

Wręcz przeciwnie – każda z maszyn jest dokładnie sprawdzana przez doświadczonych fachowców, zanim zostanie wystawiona na sprzedaż. Dodatkowo bardzo często jeszcze przed przygotowaniem oferty ciężki sprzęt budowlany jest przygotowywany do użytku poprzez realizację podstawowych czynności serwisowych. Często maszyny takie trafiają do sprzedawców ze względu na wymianę floty na nowszą, przez co nie są uszkodzone czy nadmiernie wyeksploatowane. Warto zatem zdecydować się na zakup używanych maszyn budowlanych, co jest rozwiązaniem bardzo atrakcyjnym z wielu względów, jednak należy pamiętać o wyborze ciężkiego sprzętu wyłącznie z oferty sprawdzonego sprzedawcy.